Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Recuperarea decalajelor va dura cateva decenii

Postări Recomandate

Romania va putea recupera decalajele fata de alte state membre UE intr-o perioada de 20 ani, in conditiile unei cresteri economice constante si a stabilitatii politice, interval care ar putea creste insa la 40 de ani daca mediul economic si politic este nefavorabil, considera premierul Tariceanu. El a afirmat, ieri, intr-un interviu acordat postului national de radio, ca masurile necesare pentru recuperarea decalajelor fata de statele europene trebuie sustinute si la nivelul clasei politice....

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romania va putea recupera decalajele fata de alte state membre UE intr-o perioada de 20 ani, in conditiile unei cresteri economice constante si a stabilitatii politice, interval care ar putea creste insa la 40 de ani daca mediul economic si politic este nefavorabil, considera premierul Tariceanu. El a afirmat, ieri, intr-un interviu acordat postului national de radio, ca masurile necesare pentru recuperarea decalajelor fata de statele europene trebuie sustinute si la nivelul clasei politice....

 

Articolul complet

 

 

 

Stie ce spune Tariceanu !!!

 

Daca in 17 ani aproape nimic nu s-a facut in RO !!! nici in urmatorii 20 nu se va fauri mare branza

din pacate !!! Poate niste drumuri deja predate cu gropi si ca vai de mama lor.

Pana se vor darima blocurile din ghettourile comuniste mai trec alti 20 de ani si cine stie in ce

politica va fi implicat romania !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie ce spune Tariceanu !!!

 

Daca in 17 ani aproape nimic nu s-a facut in RO !!! nici in urmatorii 20 nu se va fauri mare branza

din pacate !!! Poate niste drumuri deja predate cu gropi si ca vai de mama lor.

Pana se vor darima blocurile din ghettourile comuniste mai trec alti 20 de ani si cine stie in ce

politica va fi implicat romania !!!

 

eu sunt mai optimist! il contrazic si pe tariceanu! in acesti 17 ani s-au facut multe! dar trebuie sa comparam cu ce a fost in tara asta inainte de '89. daca facem greseala si comparam doar cu ce e in alte state cu experienta in democratie, atunci am putea spune ca nu s-au facut cate ar fi putut sa se faca :airkiss: o transformare in bine, pe toate planurile, dupa 50 de ani de comunism, se face cu mari eforturi si sacrificii, intr-o perioada destul de mare de timp...

 

PS: anul trecut am calatorit mult prin romania, de la sud la nord si de la est la vest... soselele se prezinta bine! desigur ca ar putea fi si mai bune. iar despre politica... odata ce am intrat in UE, nu cred ca se mai justifica temerea tipului de politica care va fi adoptat in romania! vom face politica UE, desigur...

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×