Sari la conținut
Forum Roportal
Bogadel

D c nu cadem noaptea din pat atunci cand dormim?

Postări Recomandate

Mie mi se pare un lucru absolut normal sa nu cadem desi se mai si intampla.

Chiar daca omul se mai misca in somn, de cele mai multe ori aceste miscari au loc pe o arie limitata si nu ajungem asa usor la marginea patului si sa facem buf.

 

Sunt curios de ce pui aceasta intrebare ?

Ti sa-ar parea mai normal sa cazi din pat ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu de ex dorm la marginea patului,am de obicei un somn linistit.dar cand mai visez naspa sunt nelinistita si ma fatai in pat automat cad din pat. stiam ca cum te pui seara asa si dormi pana dimineata dar nu-i asa .te poti trezi altfel decat te-ai asezat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

subiectul acesta ma dus cu gandul la o gluma mai veche:

-de ce cumpara pariintii patuturi inalte ?

-sa auda cad le cade copilul din pat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deoarece stim toti oamenii ca a o anumita inaltime este o caldura mai adecvata pentru a dormi si nu numai bebelusii dorm la inaltime si oamenii.ti-am raspuns si eu la gluma zisa de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deoarece stim toti oamenii ca a o anumita inaltime este o caldura mai adecvata pentru a dormi si nu numai bebelusii dorm la inaltime si oamenii.ti-am raspuns si eu la gluma zisa de tine

offtopic-chiar a fost o glumita..!!!!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios de ce pui aceasta intrebare ? 

Ti sa-ar parea mai normal sa cazi din pat ?

Eu unul am un somn foarte nelinistit => cad foarte des din pat. Cand sunt acasa nici nu mai dorm in pat, dorm direct pe jos pentru ca stiu ca oricum tot acolo voi ajunge :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am nici o sansa sa cad din pat. De cativa ani incoace nu prea am mai prins somnuri lungi acasa in pat si m-am obisnuit sa dorm cam oriunde si in orice pozitie, chiar si pe un scaun fara spatar. (nu glumesc). Asa ca sa cad din pat ... greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu locuiesc in camin la pat dublu si stau la etaj de 2 ani de cand dorm nu am cazut niciodata si nici nu mie frica ps cateodata mai vine si prietena si doarme si tot nu am cazut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tine de subconstient. Dormi dar undeva in subconstientul tau stii ca esti in pat si ca daca te misti prea mult poti sa cazi. Si probabil ca mai tine si de obisnuinta, eu mai cadeam din pat cand eram mica si visam agitat dar nu mi sa-a mai intamplat de foarte multi ani, indiferent de locul in care am dormit. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×