Sari la conținut
Forum Roportal
titihenry

Probleme cu tunner extern Walkie de la Leadtek

Postări Recomandate

Sal tuturor.

 

Ieri am cumparat tunneru respectiv si l-am pus pe un p4 la 1,5 Ghz cu 256SDRAM

La normal quality (352X288) sunetu si imaginea sunt sincronizate dar calitatea imaginii este slaba->practic normala pt o asemenea rezolutie.Daca il pun pe optimal quality(720X520) sau good(520X352)rezultatul este o imagine intarziata fata de sunet cu vreo 2 secunde.

O posibila problema ar putea fi faptul ca la conectare imi apare screenu cu"this material can perform faster-USB high speed 2.0"iar eu am 1.1

Astept opinii si solutii!

Mersi ! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal tuturor.

 

Ieri am cumparat tunneru respectiv si l-am pus pe un p4 la 1,5 Ghz cu 256SDRAM

La normal quality (352X288) sunetu si imaginea sunt sincronizate dar calitatea imaginii este slaba->practic normala pt o asemenea rezolutie.Daca il pun pe optimal quality(720X520) sau good(520X352)rezultatul este o imagine intarziata fata de sunet cu vreo 2 secunde.

O posibila problema ar putea fi faptul ca la conectare imi apare screenu cu"this material can perform faster-USB high speed 2.0"iar eu am 1.1

Astept opinii si solutii!

Mersi ! :(

 

 

nenea ... ti-am zis sa nu-ti iei TvTuner pe USB !?!? :D

 

acu ca ai luat asta e ... :)

 

esti sigur ca ai USB 1.1 !? pa PIV 1.5 ... :stars: ... ce placa de baza ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nenea ... ti-am zis sa nu-ti iei TvTuner pe USB !?!? :D

 

acu ca ai luat asta e ... :)

 

esti sigur ca ai USB 1.1 !? pa PIV 1.5 ... :stars: ... ce placa de baza ai ?

am un platinix dar in manual nu zice nimic de tipul usb controllere si in Device manager la root hub nu scrie pur si simplu nimic.

Din bios nu shtiu daca arata(ar trebui sa arate cred eu dar nu m-am uitat)

Dak aveam 2.0 ce rost mai avea pop-up-ul cu "this macine can perform faster usb 2.0"?

Sau crezi ca am 1.0?

Referitor la achizitie -m-i s-a parut ok din mai multe motive->are alimentare DC,are procesor integrat,face capture de pe camera si este foarte mic...

Dak optam pentru unul separat aveaam dezavantajul ca trebuia sa mut cablul vga dintr-o parte in alta ->deloc confortabil,trebuie sa recunosti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti spune "This device..." apare si un mesaj "To see all the availlable... " sau ceva similar... da-i click acolo si iti vor aparea listate controllerele de USB. Daca nu ai nici un USB 2.0 atunci in partea de sus a ferestrei in care sunt listate controllerele scrie explicit acest lucru.

 

Recomandari: nu conecta pe USB-ul din fata carcasei (daca ai asa ceva). Cel mai probabil sa fie USB 2.0 sunt cele doua porturi care sunt cel mai aproape de porturile PS/2.

 

Tuner extern > best choice.

 

La tuner-ul intern nu trebuie sa schimbi cablul VGA dintr-o parte in cealalta. Problemele cu ele sunt/pot fi muuulte altele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@titihenry

O cunostinta a avut o problema extrem de asemanatoare cu a ta, care i-a dat multe batai de cap! A mers cu tunerul pana si la service, dar era ok din punctul lor de vedere si i -sa spus ca ar trebui sa functioneze si practic, nu numai teoretic, demonstratia fiindu-i facuta la service.

Dupa ce a instalat Windows XP SP2 s-a rezolvat de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×