Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

A mai "cazut" o stea - Theo Peter

Postări Recomandate

Nenorocitul ala de american mai era si beat si conducea si cu viteza! Si acum se pune problema DACA va fi pus sub acuzare! Din cate am inteles deja nu se mai afla in Romania!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu auzisem intr-o baza militara pe aici prin Europa. :?:

Daca se intampla in sua? Daca un roman calca vreo vedeta pe acolo? Cum ar fi iesit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu auzisem intr-o baza militara pe aici prin Europa.  :?:

Daca se intampla in sua? Daca un roman calca vreo vedeta pe acolo? Cum ar fi iesit?

Daca ar fi avut imunitate diplomatica ar fi fost probabil,aceeasi situatie!Aceasta este legislatia... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambasadorul american la Bucuresti, Jacca Dyer Crouch a incercat sa explice de ce puscasul a fost scos din tara. “Cea mai buna modalitate de realizare a investigatiei era anchetarea cetateanului american in SUA. Puscasul se afla la o baza militara din Wasington, unde autoritatile americane desfasoara propria lor ancheta in acest caz”, a spus diplomatul. Acesta a mai afirmat ca puscasul avea dreptul sa paraseasca Romania, intrucit “este membru al personalului diplomatic”.

http://www.evenimentulzilei.ro/investigati...?news_id=173443

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ambasadorul american la Bucuresti, Jacca Dyer Crouch a incercat sa explice de ce puscasul a fost scos din tara. “Cea mai buna modalitate de realizare a investigatiei era anchetarea cetateanului american in SUA. Puscasul se afla la o baza militara din Wasington, unde autoritatile americane desfasoara propria lor ancheta in acest caz”, a spus diplomatul. Acesta a mai afirmat ca puscasul avea dreptul sa paraseasca Romania, intrucit “este membru al personalului diplomatic”.  http://www.evenimentulzilei.ro/investigatii/?news_id=173443

 

Astea sunt povestile lor oficiale... in realitate lucrurile cred ca stau cu totul altfel si, mai ales, criminalul va scapa cu basma curata !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu auzisem intr-o baza militara pe aici prin Europa.  :?:

Daca se intampla in sua? Daca un roman calca vreo vedeta pe acolo? Cum ar fi iesit?

Daca ar fi avut imunitate diplomatica ar fi fost probabil,aceeasi situatie!Aceasta este legislatia... :)

 

 

... exceptie de la regula ... cazul georgianului (tot diplomat) care a acidentat un american .... plecat in Georgia ... extradat (in urma presiunilor) ... pedepsit de statul american ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum este posibil ca cel de-al doilea american care a lovit acea batrana, sa poat fi retinut 24 ore.El a fost incatusat si condus la IML, unde i-au fost recoltate probe biologice.

 

De ce nu sa-a putut face asa ceva si cu acel criminal :?: :?:

 

Acum Vafiadis este cercetat in stare de libertate, pentru ucidere din culpa si parasirea locului accidentului. Poate dispare si el din tara, desi i sa-a pus restrictie :) :) :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cum este posibil ca cel de-al doilea american care a lovit acea batrana, sa poat fi retinut 24 ore.El a fost incatusat si condus la IML, unde i-au fost recoltate probe biologice.

Pai asta era simplu cetatean american.. nu diplomat.

Iar daca si asta dispare atunci este intr-adevar vian autoritatilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×