Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Minciuna in politica

Postări Recomandate

Si de parca nu stiam ca toti politicienii mint, apare unul foarte sincer ( Premierul Ungariei) si ne spune ca ei oricum mint.

Si lumea, cea mintita , se revolta. Vreau puncte de vedere despre ceea ce a facut Ferenc Gyurcsany. Sa privim cinic , din punct de vedere al carierei si sa ne distram un pic, pe un moment de sinceritate. Poate ii gasim varianta romaneasca pe scena politica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai... ar fi absurd SA NU MINTA.... cum ar fi sa apara acum presedintele Basescu si sa spuna... de exemplu: Ne certam cu Americanii ca nu vrem sa trimitem trupe pe la mama naibii si ne'au amenintat ca ne ataca..." un exemplu absurd (sper). dar cum ar reactiona lumea?? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de parca nu stiam ca toti politicienii mint, apare unul foarte sincer ( Premierul Ungariei) si ne spune ca ei oricum mint.

Si lumea, cea mintita , se revolta. Vreau puncte de vedere despre ceea ce a facut Ferenc Gyurcsany. Sa privim cinic , din punct de vedere al carierei si sa ne distram un pic, pe un moment de sinceritate. Poate ii gasim varianta romaneasca pe scena politica.

Să minţi e una, să fii prins cu minciuna - e alta, iar să recunoşti că ai minţit deliberat, av

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sir, dar tot nu inteleg ce l-a determinat sa spuna ceea ce a spus!

Uite am vazut asa problema: am mintit, am recunoscut , sunt macar pe jumatate iertat. Daca nu se aplica aceasta conceptie si la el, rezulta ca poporul de fapt trebuie mintit si lasat asa. Eu vad gestul lui ca o dovada de gafa politica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sir, dar tot nu inteleg ce l-a determinat sa spuna ceea ce a spus!

Uite am vazut asa problema: am mintit, am recunoscut , sunt macar pe jumatate iertat. Daca nu se aplica aceasta conceptie si la el, rezulta ca poporul de fapt trebuie mintit si lasat asa. Eu vad gestul lui ca o dovada de gafa politica

My dearest Lady, din c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars: Si la noi in oras scumpii nostri edili promit multe, dar nu fac nimic! Se strica si ce mai era in oras, iar murdaria este la ea acasa!!! Ar fi bine ca toti sa avem pareri si opinii pe care sa le exprimam si mai ales sa le impunem in fata "autoritatilor"! Cine-i curajos si-si spune parerea este invitat si pe forumul

www.takeforum.com/lilianaionescu.

Weekend placut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand si tu crezi ceea ce spui :blink:

Nope. O:) Aia e o afecţiune de domeniul psihiatriei.

Se numeşte mitomanie. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nope. :blink: Aia e o afecţiune de domeniul psihiatriei.

Se numeşte mitomanie. :doh:

 

"cand crezi ceea ce spui" adica minti atat de convingator si credibil incat "mitomania" poate fi transmisa la destinatar fara urme de indoiala, iar persoana care minte si crede ceea ce spune, ia pastila timpului limitat, adica traieste momentul la o oarecare incordare reala, psihica si fizica in acel moment O:) ce spuneai? :crazy:

Editat de Yvonna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"cand crezi ceea ce spui" adica minti atat de convingator si credibil incat "mitomania" poate fi transmisa la destinatar fara urme de indoiala, iar persoana care minte si crede ceea ce spune, ia pastila timpului limitat, adica traieste momentul la o oarecare incordare reala, psihica si fizica in acel moment O:) ce spuneai? :blink:

Minciuna in politica devine atunci periculoasa cand exista o masa mare de prosti asa cum s-a vazut in anii 1991 pana in 2000 cand indiferent de cat minte politicianul nu era sanctionat de catre alegatori.

In occident daca ai mintit odata esti terminat definitiv din p de v politic.

Diferenta e ca aici "prostii" nu inghit minciuna decat cel mult odata si nu perpetuu ca in Ro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×