Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

De ce apar probleme ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa vedem cateva cauza ale problemelor in cuplu ...vedem si auzim din ce in ce mai des ca f multe cupluri au probleme chiar daca la inceput a fost ceva intangibil si anume "dragostea ideala "...sa fie faptul ca femeile au din ce in ce o dorinta mai mare de a fii independente financiar ...ca isi doresc o cariera de succes...barbatul este un insensibil si urmareste doar amorul propriu...si de asemenea la fiecare problema ce solutii ati aplicat sau credeti ca s-ar putea aplica .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa vedem cateva cauza ale problemelor in cuplu ...

cauza este una singura... necunoasterea, sub toate formele sale... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cauza este una singura... necunoasterea, sub toate formele sale... :)

Doar atit? Dar incapacitatea de a-l intelege pe celalalt? Sau incapacitatea de a ceda ceva celuilalt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar atit? Dar incapacitatea de a-l intelege pe celalalt? Sau incapacitatea de a ceda ceva celuilalt?

cand ai cunoastere, te cunosti si intelegi mai bine pe tine insati, pe cel de langa tine, daruiesti si stii sa primesti, esti in armonie cu partenerul si cei din jurul tau si daca totusi apar anumite probleme, neajunsuri ... stii sa le abordezi cu mai multa intelepciune, maturitate (spune-i cum vrei). :)

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pe unde auzim cea mai mare problema este gelozia

Editat de cristy_05

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe, dar in mod special lipsa de comunicare....intotdeauna avem tendinta sa comunicam mai mult cu persoane cu care intram in contact si de cele mai multe ori evitam sa spunem lucrurilor pe nume partenerilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din proprie experienta iti spun ca problemele apar din cauza egoismului si posesivitatii. Unica solutie a fost sa ma schimb, macar cit de cit... E posibil daca iubesti cu adevarat si esti gata sa faci totul doar ca sa mearga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

propria mea experienta..... m-am izbit de multe defecte ale celuilalt.... pe care le-am observat doar mai tarziu si nu am fost in stare sa il accept cu bune si rele.... m-am izbit de posesivitate, gelozie absurda, incercari ale partenerului de a ma schimba.... {aceste incercari fiind reusite doar pentru o scurta perioada de timp)..... m-am izbit de dorinta mea care nu coincidea cu dorinta lui.... de independenta pe care o vreau.... de orgoliu, chiar daca stiu foarte bine ca de multe ori trebuia sa renunt eu ... si, printre cele mai importante lucruri, incapacitatea de a comunica....

:taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×