Sari la conținut
Forum Roportal
CatAnca

Pete de toate felurile şi soluţii pt a scăpa de ele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incercati si solutia de la zugravi cu care dezlipesc hartia de tapet de pe perete. Dizolva bine lipiciul!

 

Eu am pus pe masina cu RO insa caldura locala l-a ars si s-a decojit . . . . .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: STAUIN CHIRIE...ASTA NOAPTE AM AVUT INUNDATIE..SA SPART CONDUCTA CU APA CALDA...MI AU INTRAT ABURII IN TOATA CASA SI MI AU LASAT PETE PE MOBILA......DISEARA VINE PROPRIETARA SI EU INCA NU AM GASIT O MODALITATE DE A SCOATE PETELE...AM INCERCAT CU APA CU PRONTO SPREY CU CEARA .....DAR NU MAI STIU CE SA I FAC

[/b]AJUTATI MA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: STAUIN CHIRIE...ASTA NOAPTE AM AVUT INUNDATIE..SA SPART CONDUCTA CU APA CALDA...MI AU INTRAT ABURII IN TOATA CASA SI MI AU LASAT PETE PE MOBILA......DISEARA VINE PROPRIETARA SI EU INCA NU AM GASIT O MODALITATE DE A SCOATE PETELE...AM INCERCAT CU APA CU PRONTO SPREY CU CEARA .....DAR NU MAI STIU CE SA I FAC

[/b]AJUTATI MA

 

 

 

Nu stiu daca te ajuta raspunsul meu, in magazinele unde se vinde mobila sau in supermarketuri se gasesc solutii de curatat mobila si devin ca noi !!! Unele sint uleioase altele spray-uri dar acopera totul !!!

 

Altceva nu stiu. Dar cada mobila a stat in apa de la inundatie si s-a inmuiat bine, de ala n-ai scapare ca este si umflat lemnul sau mai rau dac aeste din alt material care s-ar putea sa cada in bucati !!!

 

Succes cu proprietara !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce solutie sau prin ce mijloace pot scoate niste pete de oja de pe haine?

Nu numai ca nu iese pardalnica de oja cu acetona, da' mai lasa si niste pete urate pe material.

Vreo idee aveti cumva?

 

(nu stiu de-am postat la sectiunea care trebuie, oare sa ma duc la dragoste? :crazy: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce solutie sau prin ce mijloace pot scoate niste pete de oja de pe haine?

Nu numai ca nu iese pardalnica de oja cu acetona, da' mai lasa si niste pete urate pe material.

Vreo idee aveti cumva?

 

(nu stiu de-am postat la sectiunea care trebuie, oare sa ma duc la dragoste? :crazy: )

bună ideea cu dusul la dragoste...

 

 

 

cred că ar fi cazul să schimbi acetona...fă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, vespe, am incercat cu de toate si nu iese cu nici un chip.

Imi vine sa bag foarfeca-n haine si sa decupez petele. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate curata cu acetona,apoi spalat bine si repetat procedeul pana iese...ajung cam 3 spalari ...daca e ceva alb se foloseste si clor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offfff, 3 spalari?!? :cow:

Cineva mi-a zis sa sterg petele cu benzina......oare sa am si-un chibrit in preajma? :focus:

Ca deja m-am saturat de cate ori am frecat oja aia si tot nu iese cu nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×