Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Frumusetea cere apa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru femei, consumul de lichide este extrem de important, pentru ca, in general, ele transpira mai mult decat barbatii.Se pot pierde pana la 3 litri de apa pe zi!

Stiati ca organismul nostru e compus din 60-70% apa?

Ce sa bem? Ceaiuri, sucuri, alcool?

Ideale sunt apa minerala semiacidulata, sucurile naturale si ceaiurile din plante.De evitat ceaiul negru, berea cu alcool, cafeaua si sucurile foarte acidulate.

 

Si daca tot este vara si e o caldura afara de te arde pielea..........trebuie sa stiti ca baile in mare de 1-2 ori pe zi, facute vreme de cel putin doua saptamani consecutiv, au efecte excelente in tratarea unor afectiuni ale pielii.

Fiecare anotimp cere organismului nostru o schimbare,asa deci sa ne adaptam verii si sa ne balacim in apa marii :fool:

 

post-44425-1152638035_thumb.jpgpost-44425-1152638066_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si multa apa minerala plata, chiar daca nu e vara, si e de preferat fara strop de alcool, cu exceptia unei beri pentru cei carora le place aceasta bautura. Nectarul de piersici e recomandat, chiar si pentru frumusete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multa apa si e buna si berea fara alcool, curata rinichii. :crazy:

aici nu prea sunt de acord cu voi...nu o luati in nume de rau, dar tot ce-i cu acid dauneaza siluetei! apa plata si sucurile naturale sunt ok, dar berea(chiar si f. a.), apa minerala si sucurile.. :offtopic: sunt jale!! toate bauturile cu acid baloneaza si maresc volumul stomacului, si toata ziua avem un abdomen urias. iar alcoolul face pofta de mancare. deci ne hidratam, dar avem grija si la silueta, ca ne trezim cu surprize pe cantar. repet: f f indicate-apa plata si sucurile naturale. ne hidratam si cu supa de la pranz si cu fructe. total neindicat: multa cafea( diuretica si laxativa=deshidratanta),la fel si ceaiul negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici nu prea sunt de acord cu voi...nu o luati in nume de rau, dar tot ce-i cu acid dauneaza siluetei! apa plata si sucurile naturale sunt ok, dar berea(chiar si f. a.), apa minerala si sucurile.. :bataita: sunt jale!! toate bauturile cu acid baloneaza si maresc volumul stomacului, si toata ziua avem un abdomen urias. iar alcoolul face pofta de mancare. deci ne hidratam, dar avem grija si la silueta, ca ne trezim cu surprize pe cantar. repet: f f indicate-apa plata si sucurile naturale. ne hidratam si cu supa de la pranz si cu fructe. total neindicat: multa cafea( diuretica si laxativa=deshidratanta),la fel si ceaiul negru.

:crazy:

Nu te contrazic, ai dreptate, bauturile acide nu sunt bune pentru organism, dar berea fara alcool??? Stiu, am auzit ca ingrasa, dar atunci e buna pentru cei slabi, ca sa fie toata lumea impacata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru femei, consumul de lichide este extrem de important, pentru ca, in general, ele transpira mai mult decat barbatii.Se pot pierde pana la 3 litri de apa pe zi!

Stiati ca organismul nostru e compus din 60-70% apa?

Ce sa bem? Ceaiuri, sucuri, alcool?

Ideale sunt apa minerala semiacidulata, sucurile naturale si ceaiurile din plante.De evitat ceaiul negru, berea cu alcool, cafeaua si sucurile foarte acidulate.

 

Si daca tot este vara si e o caldura afara de te arde pielea..........trebuie sa stiti ca baile in mare de 1-2 ori pe zi, facute vreme de cel putin doua saptamani consecutiv, au efecte excelente in tratarea unor afectiuni ale pielii.

Fiecare anotimp cere organismului nostru o schimbare,asa deci sa ne adaptam verii si sa ne balacim in apa marii :santa2:

 

post-44425-1152638035_thumb.jpgpost-44425-1152638066_thumb.jpg

 

de ce spui ca nu este bun ceaiul negru, stii ceva sau ??????? mie ceaiul negru mi-a facut o piele super, cred ca toata lumea stie ca ceaiul negru este cel mai bun sa nu m vb si de cel verde care este acelasi lucru cu ceaiul negru, adica sunt aceleasi frunze numai ca difera modul de uscare al lor, si apa asta minerala care se gaseste prin magazine nu este buna , daca bei apa minerala direct de la izvor da , dar nu cred ca este posibil, sucurile de fructe naturale sunt bune daca sunt facute de tine in casa, iar toate acidulatele de pe piata si acele acele bauturi fara acid , fac pur si simplu ravagii in privinta celulitei , pe mine mama m-a invatat de mica sa beau 2 litri de apa pe zi de la robinet dar o fierb inainte si multe ceaiuri in functie de nevoile mele , multa gymnastica si lotiuni de corp , acum la 22 de ani o piele superba fara pic de cosuri , vergeturi, celulita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bravo voua fratilor! eu nu reusesc sa beau nici un pahar de apa pe zi! :focus:

 

Foarte rau faci!Trebuie sa bei cel putin 1l!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai ca frumusetea cere apa,VIATA CERE APA!

 

Eu imi incep ziua cu 1 cana apa,bauta repede,apoi celelalte pe parcursul zilei,pana la 2-3 l.Curata pe unde trebuie,si da si elasticitate pielii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×