Sari la conținut
Forum Roportal
BigDefender

GENERATIA DE SACRIFICIU

Postări Recomandate

Dar de pasarea Phoenix ai auzit?

 

 

uite un copy/paste de la "cunoasterea spirituala"

 

"Zburam, cadem, renasc alte aripi, zburam din nou... si iar cadem... este insasi evolutia noastra ca spirit" .

 

doar o parere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite un copy/paste de la "cunoasterea spirituala"

 

"Zburam, cadem, renasc alte aripi, zburam din nou... si iar cadem... este insasi evolutia noastra ca spirit" .

 

doar o parere...

 

Gandeste-te la zbuciumul generatiei mele,care a trebuit efectiv sa renasca de nu stiu cate ori si la dezamagirile si deziluziile ei vis-a-vis de ce a muncit,ce a relizat si ce i s-a promis sau la ce a sperat.

Eu cred cu tarie ca generatia postbelica merita cu prisosinta numele topicului,fiind generatia caruia i s-au taiat toate idealurile si mai mult a fost momita decenii de-a randul cu promisiunea unei vieti mai bune si mai implinite(exact ca in Biblie).In ce sa mai crezi?Si ateii si credinciosii m-au mintit groaznic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Zburam, cadem, renasc alte aripi, zburam din nou... si iar cadem... este insasi evolutia noastra ca spirit" .
Suna frumos, dar ce grea e caderea si mai ales ce greu e sa te ridici! Generatiile se succed, unii cad, altii se ridica.. Cei care au prins comunismul au avut problemele lor, eu o sa prind problemele integrarii.. nu e nimeni generatie de sacrificiu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suna frumos, dar ce grea e caderea si mai ales ce greu e sa te ridici! Generatiile se succed, unii cad, altii se ridica.. Cei care au prins comunismul au avut problemele lor, eu o sa prind problemele integrarii.. nu e nimeni generatie de sacrificiu!

exemplu meu era individual, nu facea referinta la vreo generatie anume...

 

In ce sa mai crezi?Si ateii si credinciosii m-au mintit groaznic!

 

in Oameni... dincolo de credinta, sau necredinta lor... in spiritul lor ! :airkiss:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suna frumos, dar ce grea e caderea si mai ales ce greu e sa te ridici! Generatiile se succed, unii cad, altii se ridica.. Cei care au prins comunismul au avut problemele lor, eu o sa prind problemele integrarii.. nu e nimeni generatie de sacrificiu!

 

Asa este,dar eu o sa pot face o comparatie intotdeauna intre perioadele 1955-1964,1964-1979,1980-1989,1990-2007,etc si o sa raman cu comparatiile neimplinite!Va doresc sa aveti o perioada mai scurta de ''sacrificii''!

 

exemplu meu era individual, nu facea referinta la vreo generatie anume...

in Oameni... dincolo de credinta, sau necredinta lor... in spiritul lor ! :airkiss:)

 

In care oameni,ca ii caut prin Romania,ziua in amiaza mare,cu opaitul ca Diogene!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne meritam soarta, suntem un popor ratat in cea mai mare parte, mai ales din punct de vedere al mentalitatii si ca unitate...individual ce mai razbim dar in rest suntem copti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In care oameni,ca ii caut prin Romania,ziua in amiaza mare,cu opaitul ca Diogene!

 

poate ca nu stii cum sa cauti... ?

priveste dincolo de mizeria umana... in sufletul fiecaruia... si crede-ma ca ai ce vedea !

 

:airkiss:)

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ca nu stii cum sa cauti... ?

priveste dincolo de mizeria umana... in sufletul fiecaruia... si crede-ma ca ai ce vedea !

 

:luck:)

 

In viata de toate zilele traim in mizeria umana(in mocirla te mananca porcii),nu avem cum sa nu interactionam,pe forum toti avem replici frumoase si spirituale(crezi ca ma incanta?=ele ascund adevaratele

ganduri interioare).

Si,apropo,nu te mai recunosc,ai devenit slab si melancolic,ori te adaptezi la tonalitatea topicului ca un cameleon?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si,apropo,nu te mai recunosc,ai devenit slab si melancolic,ori te adaptezi la tonalitatea topicului ca un cameleon?

 

nu stiu ce intelegi prin slabiciune... ?

 

melancolic... poate !

 

insa ce-i vreo crima ? :luck:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce intelegi prin slabiciune... ?

 

melancolic... poate !

 

insa ce-i vreo crima ? :luck:

 

Nu,dar nu este stilul tau! :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×