Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

2023 anul 1 dupa COVID

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

primavara 2020 -primavara 2022  - doi ani atipici, marcati de tirania numita COVID - amintiri din infern 

2023 - la ce ne putem astepta dupa tirania numita COVID?

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a1.thumb.PNG.9e8c13dfb6aaaa7c7cf936d9ef59bb12.PNG

 

imediat dupa incetarea acestei prime forme, ne-am dat intalnire la ora 12, undeva langa Dunare

unii au venit de la 5 ore distanta

ne-am lasat tehnologia - telefoane, ceasuri etc in masini, le-am incuiat si ne-am dus in zavoi la 200 m de masini

ne-am imbratisat, ne-am pupat, ne-am povestit, am barfit

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost in spital pentru un test anual, Mammogram si al intrare am cazut multe masini industriale dar e normal la marimea spitalului sa fie ceva stricat.  Cand deschid usa, la parter vedem oamenii cum fugeau afara cu mainile la nas si gura ... in baie/wc era problema si putea locul infernal.   Radiologia este mereu la parter ca au echipamente foarte grele, a fost mai usor de alergat in cabinet dar si afara.   

Singura persoana eram cu masca, aveam 2 pe mine, ca n-am incredere in spitale fara acoperire!!!  

Cereau masti oamenii disperati dar nu mai aveau la receptie la dispozitie rezerve si nu stiau unde sa fuga.    Daca nici in spitale nu se mai cere masca, e incheiat si acest capitol. 

Am observat ca au si aruncat imediat totul populatia cum au auzit ca este la liber totul iarasi.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Flagrant delict

oameni  oficiali surprinsi .....dandu-si coate

a5.thumb.PNG.7823d81f878608228881c9f3e01f38e8.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/23/2023 at 9:56 AM, The Unknown said:

 oamenii cum fugeau afara cu mainile la nas si gura ... in baie/wc era problema si putea locul infernal.

probabil nu aveau aplicatia WC instalata pe telefon....

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/22/2023 at 9:23 PM, Rayn said:

la ce ne putem astepta dupa tirania numita COVID?

sugestie - la o tiranie extraterestra

oricat de ciudat si de anormal poate parea, anii acestia pandemici au fost cei in care s-a recunoscut

cica, oficial

existenta OZN

 

stiti ca odata cu pandemia au incetat si activitatile de cercetare ale ditamai telescoapelor?

adica, tocmai au creat un motiv care/ prin care sa ne surprinda?

de-ar fi sa credeti stirile oficiale cu amenintari extraterestre doborate....aveti si stiri despre ce s-a intamplat cu acestea?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un virus care provoacă hemoragii grave se răspândește alarmant. 85% dintre oamenii infectați mor în chinuri cumplite

Sărăcia e principalul factor care provoacă răspândirea virusului 

In Afrika, Guineea Ecuatorială, Tanzania, Republica Democrată Congo sau Angola este observat pandemia pe moment si speram ca va ramane tot acolo!!!

https://evz.ro/un-virus-care-provoaca-hemoragii-grave-se-raspandeste-alarmant-85-dintre-oamenii-infectati-mor-in-chinuri-cumplite.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EXCLUSIV Un raport prezentat în SUA confirmă: SARS-CoV-2 a scăpat dintr-un laborator din Wuhan

"Temutul virus care a provocat pandemia de COVID-19 a fost creat în laboratoarele din China, iar cercetătorii asiatici ar fi beneficiat de finanţări venite din Statele Unite. Subiectul a fost analizat de către jurnalistul Robert Turcescu şi invitaţii săi în cadrul podcastului difuzat pe canalul de YouTube „HAI România!

Statele Unite au finanțat, însă prin intermediari, acest virus de tip armă biologică

Jurnalistul Bogdan Comaroni, care a avertizat în repetate rânduri că virusul ar putea fi produs deliberat în laboratoarele chinezești, a remarcat că raportul dezvăluit de americani confirmă crearea coronavirusului încă din anii anteriori izbucnirii pandemiei.  Chinezii au fost finanțați de americani, dar prin terțe părți, întrucât legislația SUA nu permite testarea unui virus tip „gain of function”, asimilat unei arme biologice.   „În septembrie 2019 apăruseră primele cazuri de coronavirus sau noul coronavirus cum era numit, în China. În octombrie avea loc o simulare de pandemie în Statele Unite, era semi-guvernamentală, era implicat și OMS, erau finanțați de Bill și Melinda Gates. În baza simulării avea să se dea mai departe ceea ce se simulase acolo. (…)   Undeva în 2017-2018 s-a vrut cercetarea unui virus gain of function, dar în SUA nu e permis. Orice virus cu gain of function devine mai contagios și mai letal. Departamentul de cercetare a refuzat și a predat către National Institute of Health (NIH). Fauci (n.r. – Anthony Fauci, fostul consilier medical al Casei Albe) găsește firma EcoHealth care e finanțată cu milioane de dolari.   EcoHealth se duce fix la Wuhan, face o cercetare pe un coronavirus care a fost primul SARS-CoV și care în laborator obține acel gain of function. În laborator i se transmite înapoi un mail către șeful NHI, care spune că a obținut în baza virusului SARS-CoV-1 și că a primit finanțarea."  

https://www.capital.ro/exclusiv-un-raport-prezentat-in-sua-confirma-sars-cov-2-a-scapat-dintr-un-laborator-din-wuhan.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exclusiv. Este oficial: virusul e made in China! Cum și-au dat mâna chinezii și americanii pentru un experiment care a precedat pandemia. Video

"Raportul dat publicității de senatorul american Roger Marshal, un raport de peste 300 de pagini privind originea COVID-19, arată clar că virusul a fost creat în China și s-a scurs dintr-un laborator din Wuhan, după ce autoritățile chineze l-au supus unor experimente.                                           

Un virus perfect?   Detaliile din raport sunt surprinzătoare, virusul produs în laboratoarele chinezești s-a dovedit a fi perfect. „Când a ieșit din acel laborator se potrivea ca o cheie într-un lacăt în celulele pulmonare umane”, a declarat senatorul Roger Marshall pentru Fox News."

https://evz.ro/exclusiv-este-oficial-virusul-e-made-in-china-cum-si-au-dat-mana-chinezii-si-americanii-pentru-un-experiment-care-a-precedat-pandemia-video.html

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×