Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragii mei,

daca Rodika nu a deschis topicul acesta m-am gandit sa fac eu acest lucru, si sa mai vorbim si despre ale noastre alte probleme.

Sau cum facem fata situatiei cu care ne confruntam, la servici sau in societate!

Ce mai faceti : Ela, Rodica, Gabi, Mihaela, Catalina , Elandi etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

Ma numesc Cristina si pot spune ca ma simt un pic in dificultate cand trebuie sa raspund la intrebarea: cand am de gand sa dau nastere unui copilas?M-am casatorit a doua oara anul trecut,am 38 de ani...si nu am copii deoarece primul meu sot a decedat acum 6 ani.Iar acum 5 ani m-am trezit ca trebuie sa ma "razboiesc" si cu virusul asta parsiv. Una peste alta nu pot sa explic fiecarui coleg sau amic toate astea pentru ca lumea in general nu prea are informatii despre ce ni se intampla noua.De aceea ma simt un pic aiurea.Nici nu stiu cum va fi in continuare, deoarece am dosarul pt interferon depus din luna februarie si in curand voi face tratamentul.Sper sa nu ma simt chiar "deplorabil", pt ca vor apare alte intrebari.Va multumesc ca mi-ati dat ocazia sa vorbesc un pic despre temerile mele.E adevarat ca vorbesc si cu sotul meu care este un scump dar incerc sa nu-l sperii mai mult decat este deja...

Va pup si aveti grija de voi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doina ce ma bucur ca ai aparut, in ceea ce ma priveste, bine:Imi pare rau ca nu am mai vorbit pe mess.Doina lasa+mi un mesaj cu numarul de telefon poate vb cand vin acasa.

 

Aa eu am scris in celalat topic, si am dat detalii cum ne+au furat hainele de la .spalatorie, dar uite ca nu l+ati citit.Am sa o rog pe Enigma sa il stearga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

Doina sunt OK atat cat poate fi:D. Incerc din tot sufletul sa depasesc orice problema imi apare in viata, incerc sa iau de la fiecare tot ce-i mai bun. Ieri am fost la dr. homeopat si mi-a dat alte bulinute pentru inca 20 de zile. Sper sa-mi fie bine. La servici la mine totul este ok ! Suntem doar 4 persoane si eu raspund de totul. :yahoo: Sunt o fericita a soartei sa zic asa, si pentru asta ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi, cand imi aduc aminte, am un birou primitor, vin cand pot, imi fac treaba dar nu cu hei rup. Oricum eu sunt o fire foarte dinamica, imi rezolv problemele repede si bine zic eu si daca mi-e rau stau acasa, la birou toti stiu problema mea nu am ascuns-o, iar acasa la fel cei de langa mine ma sustin atat cat inteleg ei, iar in grupul de prieteni toti stiu problema mea. Nu ma laud, nici nu ascund, dar nu strig la primul venit, hei stii eu sunt mai speciala :P. Cred ca vorba dr. homeopat am devenit mai inteleapta, pe cei care au nervi, ii las sa se descarce si nu vorbesc in contradictoriu cu ei decat daca stiu ca eu am dreptate.

 

Chris draga mea si eu am aproape 39 de ani si pe fiul meu l-am nascut fiind purtatoare de HCV. Sincer mi-am dorit din suflet sa am acest copil avand in vedere ca pe unde am lucrat mi s-a interzis sa am copii :yahoo:, trist dar adevarat. Asadar fiul meu are 8 ani si 6 luni, este perfect sanatos si daca iti doresti sincer sa ai un copil fa-o. Dumenzeu iti va arata calea. Trebuie sa-ti mai spun un lucru eu fac parte din non-respondenti desi am facut 1 an de roferon si apoi 4 luni de pegasys, iar acum astept sa vedem ce este cu nou vaccin IC41 (pentru cele interesate am postat pe vaccin IC41 un articol) insa speranta in acest moment tot pegasys + ribavirina ramane. Insa nu-mi pare rau, caci astfel v-ma gasit pe voi si mi-am facut mai multi prieteni de suflet decat am crezut eu.

 

Asa ca de aceea va doresc eu tot timpul iubiti-va, radeti, plageti aveti grija unii de altii, lasati problemle deoparte, vorbele rele sunt doar vorbe in vant care pe noi in nici un caz nu trebuie sa mai ne atinga. Insa cred ca trebuie sa ajungi sa te impaci cu tine si apoi sa treci la fapte :roll:

 

Rodi, dupa cum vezi va raspund la fiecare, am mai rapuns si petema mea insa, vreau sa-ti transmit din energia mea pozitiva, sa te simti bine, sa te bucuri ca vii acasa si sa ai foarte mare grija de tine. Tu contezi in acest moment si numai tu :yahoo: dupa ceea ceilalti.

 

Aveti grija de voi si cineva acolo sus ne iubeste :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodi,

Chiar am citit ce ai scris despre furatul hainelor.

Eu credeam ca numai in Ro, este valabila o astfel de fapta dar din pacate vad ca si in Su, nu aveti liniste din cauza hotilor.

Imi place de fata ta Johanna, ca este foarte isteata si se stie descurca, va avea un viitor stralucit. Se vede ca si romanii sunt oameni destepti.

ce mai faci cu florile te mai ocupi?

Cum stai cu diabetul ?

Dar nu vreau sa te necajesc cu aste si iti doresc numai bine!

 

Draga Ela ma bucur ca tu esti mereu pozitiva , asa trebuie sa fi si sa speri ca totul va fi bine si in viitor se va gasi ceva care sa eradicheze aceasta nenorocita de afectiune.

 

trebuie sa avem speranta inainte mereu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu lucrez intr-un laborator de analize medicale si am parte de niste colege intelegatoare si de o sefa la fel de intelegatoare :blink: Cred ca uneori imi fac singura rau pt ca sunt mult prea sensibila si "plangacioasa"si ma implic mult in suferintele celor dragi pt ca la randul meu stiu pe pielea mea prin ce am trecut.

Copii nu am si nici nu vreau sa fac,nu vreau sa fie "cobaii" bolilor mele,dar imi doresc mult,de aceea poate si lucrez intr-un sp de pediatrie(ei imi compenseaza lipsa unui copil).Insa am alaturi de mine pe cineva caruia n-am sa-i pot multumi pt ceea ce este nici daca ar fi sa traiesc inca doua vieti :crazy: Pot sa spun ca ea ma "mentine" in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi mai exact cand spui: "cobaii" bolilor mele?

Poti sa adopti un copil tot al tau este!

Multa sanatate si toata pacea si bucuria din lume sa o ai alturi de cel(cea) care te sustine si te ajuta in tot.

Pupici!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Cris

Ori interferon, pauza cel putin 6 luni dupa terminarea tratamentului si apoi copil ori copil, 9 luni sarcina, alaptat apoi interferon....

Copilul are sanse mici de a se contamina cu hC, sapa pe forum si ai sa vezi ca mai sunt mamici tinere in aceasta situatie si copiii sunt sanatosi asa ca nu va fi "cobaiul " tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doina am notat telefonul, eu vin tarziu acasa, si nu stiu de ce sa ma ocup mai repede, iar uneori nu mai fac nimic , citesc sau dezleg integrame.Tu ce mai faci? baietelul, a terminat bine scoala, sunt sigura.Unde plecati in vacantza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×