Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea incepe in urma cu 2 ani cand l-am cunoscut pe el...a fost o intamplare ciudata pt ca l-am cunoscut pe net si nu credeam ca o sa ma simt atat de bine in prezenta lui ,insa dupa mai multe intalniri am remarcat ca nu e atat de interesat de ceea ce fac eu si de aceea unele lucruri care ma priveau nu i le spuneam .Desi nu parea interesat de ceea ce fac intr-o zi mi-a reprosat ca nu i-am spus ce aveam de gand sa fac mai ales ca era o deplasare in interes de servici ceea ce era f clar pt mine ca pe el oricum nu avea cum sa-l intereseze aspectul.Asta a fost intamplarea care a pus capat unei relatii care urma sa se formeze.Mai tarziu dupa cateva luni bune in care am crezut ca el este o cauza pierduta ne-am reintalnit pe net si am stabilit sa mai iesim la o cafea .Zis si facut.Azi asa,maine asa si desi era o relatie in care atractia era f mare usor,usor s-a ajuns in prezent la telefoane non-stop,la curiozitatea lui pt orice activitate pe care o fac eu si multe alte chestii.Ciudatenia pe care o presupune relatia mea este ca nu ma recunoaste drept iubita lui ci faptul ca sunt o simpla prietena(asa ma prezinta oriunde) ,desi noi suntem mult mai mult ,iar chestia asta e asa de vreun an si jumatate.Eu una am teama ca intr-o zi va cunoaste pe cineva si imi va spune pa.....La orice petrecere sau nunta sau altceva eu sunt partenera lui si el e cu mine peste tot .Deci intrebarea mea este daca pana la urma va renunta la orgoliul lui prostesc si ma va recunoaste drept iubita lui sau se va complace in situatia ca exista femeia din umbra care il va astepta mereu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e orgoliu girl , el are ceva stricat ori e "smecheras" stricat. Una din doua. Sa stau 1 an cu-n tip sa merg peste tot cu el , dar nu sunt iubita lui , nu i-ai zis , sa-ti prezinte si tie iubita lui? laugh.png poate ai o surpriza rofl.gif

Editat de Amuneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci te considera doar fuck buddy.
Intrebarea e de ce nu-l intrebi pe el de ce te considera doar atat?


Asta nu e orgoliu girl , el are ceva stricat ori e "smecheras" stricat. Una din doua.

Iar feminismul din tine....

Iei in calcul ca poate el nu i-a promis nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar feminismul din tine....

Iei in calcul ca poate el nu i-a promis nimic?

Fuck buddy si o ia peste tot si are pretentii la activitatile ei de zi cu zi? Misoginismu' asta din tine blum.gif

Editat de Amuneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce totusi tot timpul il petrece cu mine vorbind la telefon si spunandu-mi tot ceea ce face?Am uitat sa mentionez ca el a mai fost casatorit.Aaaa si tb sa mai spun ca din ceea ce il cunosc in situatia in care as deschide subiectul(ceea ce mi se pare imposibil pt ca nu vreau sa fiu eu prima care face acest pas)el ar da bir cu fugitii....cred ca are o teama de responsabilitatea unei relatii.Iubita nu are din moment ce mie imi spune tot ce face si din 24 de ore cat are o zi noi cred ca vorbim 23 .

Editat de Anysya29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fuck buddy si o ia peste tot si are pretentii la activitatile ei de zi cu zi? Misoginismu' asta din tine blum.gif

Si daca o ia peste tot, ce?

 

Si de ce totusi tot timpul il petrece cu mine vorbind la telefon si spunandu-mi tot ceea ce face?Am uitat sa mentionez ca el a mai fost casatorit.

Poate pentru ca ii face placere, poate ca n-are cu cine altcineva.

Tu de ce nu-l intrebi pe el de ce te prezinta ca amica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce totusi tot timpul il petrece cu mine vorbind la telefon si spunandu-mi tot ceea ce face?Am uitat sa mentionez ca el a mai fost casatorit.

Poate inca e ? huh.png Am avut eu parte de stricati d-astia.. chiar daca nu in acelasi fel.

Si daca o ia peste tot, ce?

 

 

Cand tu esti peste tot cu una , te saruti cu ea , o tii de mana , o f*** constant, da poate fi fuck buddy.. dar de moment ce ai crize de "manipulare" si controlare.. deja nu mai e doar fuck buddy.. asta zic...

Editat de Amuneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate inca e ? huh.png Am avut eu parte de stricati d-astia.. chiar daca nu in acelasi fel.

De moment ce tu esti peste tot cu una , te saruti cu ea , o tii de mine , o f*** constant da poate fi fuck buddy.. dar de moment ce ai crize de "manipulare" si controlare.. deja nu mai e doar fuck buddy.. asta zic...

Eh rahat, inceteaza sa mai crezi ca daca dai vagin tre' sa inteleaga ala caruia ii dai ca totul e oficial.

Manipularea sau controlul n-au nicio legatura cu asta, au legatura cu faptul ca asa gandeste el, adica prost.

Cum sa gandesti ca daca unul manipuleaza si e gelos pe degeaba, tre' sa insemne ca este o relatie oficiala?!Inseamna doar ca e dobitoc.

 

Ti-a promis ceva?

Ti-a prezentat planuri? Ti-a vorbit despre relatie, a deschis subiectul in ceea ce te priveste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×