Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: USL, tot mai aproape de divort si executii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

primarii PSD au primit mina libera sa-i execute pe viceprimarii PNL intilnirea de ieri dintre partenerii USL Neamt s-a soldat cu un nou esec social democratii le-au cam dat cu flit tovarasilor de alianta, invocind tot felul de tertipuri pentru a...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vor rupe alianta. Cel putin nu inainte de alegeri. E singurul moment prielnic pentru ei din ultimii ani. PDL-ul nu prea mai conteaza , nu mai are aliati si e condus de Blaga care e cunoscut ca un om onest adica exact pe dos ca Basescu ce doar in stilul lui a putut duce partidul la guvernare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vor rupe alianta. Cel putin nu inainte de alegeri. E singurul moment prielnic pentru ei din ultimii ani. PDL-ul nu prea mai conteaza , nu mai are aliati si e condus de Blaga care e cunoscut ca un om onest adica exact pe dos ca Basescu ce doar in stilul lui a putut duce partidul la guvernare

un moment prielnic pentru o ruptură e acum, când alegerile șunt departe încă și se pot reface strategii, alianței.

Așa crezi tu că e perceput blaga în partid și în afara lui, cinstit? Mă îndoiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lui Blaga îi stiu de frica, pentru ca le cunoaste toate dedesubturile (pe care, organizatoric, le-a gestionat si îndrumat el însusi).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un moment prielnic pentru o ruptură e acum, când alegerile șunt departe încă și se pot reface strategii, alianței.

Așa crezi tu că e perceput blaga în partid și în afara lui, cinstit? Mă îndoiesc.

 

lui Blaga îi stiu de frica, pentru ca le cunoaste toate dedesubturile (pe care, organizatoric, le-a gestionat si îndrumat el însusi).

Sant doua opinii ce ma contrazic in legatura cu perceptia lui Blaga in cadrul partidului , asa ca e posibil ca eu sa gresesc. Totusi cred ca santeti de acord ca ruperea aliantei ar fi o mare gafa ce ar aduce avantaj PDL-ullui.

Apoi ,nici unul dintre cei trei -PSD, PDL,PNL nu cred ca ar dori ca inainte de alegerile ce ar putea preceda modificari ale constiututiei ,sa se afle alaturi de UDMR fara de care nici unul dintre ei nu a avut o majoritate pana acum in guvernarile precedente

Editat de Niscu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ruperea aliantei ar fi normala, din moment ce psd-ul si pnl-ul se potrivesc ca nuca-n perete.

 

de fapt, pnl antonescu se potriveste cu psd-ul,

eu tot astept sa rasara vreun liberal care sa-i dea peste nas repetentului, dar vad ca nu se misca nimic.

caz in care pnl-ul îsi merita soarta de partid fantoma si partid sluga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din puţinul timp petrecut în sfere "înalte" pot să spun că ăştia de tot apar pe la TV sunt percepuţi ca zei în partide şi singurii care au vreun cuvânt de spus în faţa lor sunt finanţatorii. Ca şi in filmele mafiote.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ruperea aliantei ar fi normala, din moment ce psd-ul si pnl-ul se potrivesc ca nuca-n perete.

 

de fapt, pnl antonescu se potriveste cu psd-ul,

eu tot astept sa rasara vreun liberal care sa-i dea peste nas repetentului, dar vad ca nu se misca nimic.

caz in care pnl-ul îsi merita soarta de partid fantoma si partid sluga.

 

Din puţinul timp petrecut în sfere "înalte" pot să spun că ăştia de tot apar pe la TV sunt percepuţi ca zei în partide şi singurii care au vreun cuvânt de spus în faţa lor sunt finanţatorii. Ca şi in filmele mafiote.

 

 

Aramis , vorbim de lucruri diferite. Tu te referi la nepotrivire doctrinara si ai dreptate , doar ca daca asta ar fi contat Usl-ul nici nu ar fi trebuit sa existe. Postarea lui SR vine sa accentueze impresia mea de "intersul poarta fesul" din politica romaneasca.

Eu vorbesc despre strategia probabila a celor doua partide din USL, total independenta de povestile cu iz doctrinar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, doar ca povestile cu iz doctrinar conteaza pe termen lung.

cine le igonara, va primi si rasplata pe masura. cred. cel putin asa ne-arata istoria.

 

pnl-ul si-a pierdut electoratul, de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt, pnl antonescu se potriveste cu psd-ul,

eu tot astept sa rasara vreun liberal care sa-i dea peste nas repetentului, dar vad ca nu se misca nimic.

 

evident. Nimeni din aripa reformatoare a PDL nu o să trateze cu antonescu care a hămăit ani de zile împotriva DNA ANI UE sau Departamentului de stat.

Un antonescu care l-a băgat pe becali în comisia juridică a parlamentului, pe SRS în parlament și l-a girat pe fenechiu silaghi predoiu etc.

din păcate în afară de tăriceanu n-are alternativă. Ăsta e pnl zilelor noastre creat de securitatea anilor 90.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×