Sari la conținut
Forum Roportal
sandracorabis

Augmentare de sani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare: am 24 de ani si m-am hotarit sa-mi fac o operatie de marire a sinilor pt. ca nimic altceva nu a dat rezultate, as vrea sa stiu care sunt riscurile si care sunt mai bune, cele cu ser fiziologic sau altele? Cred ca pt. femeile din ziua de azi aceste operatii au devenit o necesitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Atunci cand fac aceasta operatie eu semnez cu pacientele mei un acord in care sunt trecute absolut toate complicatiile fiindca este normal ca acestea le cunoasca:

COMPLICAŢII GENERALE

 

1. Durerea postoperatorie

Orice senzaţie de disconfort poate fi controlată cu medicaţia antialgică (paracetamol) şi miorelaxante.

 

2. Reacţia locală a ţesuturilor

Folosirea pensei monopolare Ellman limitează s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Va multumesc pentru toate informatiile pe care mi le-ati dat. Eu sunt destul de hotarita sa fac operatia, sper sa nu ajunga sa ma coste prea mult. In principiu as vrea un implant nu foarte mare, as opta dintre dimensiunile cele mai mici pentru ca am inteles ca sunt mai putine riscuri decit la implantele mai mari. In final, se merita oare operatia asta pentru ca este un sacrificiu destul de mare si inca nu stiu cum imi va afecta viata....

 

I-a parut oare rau vreunei femei ca a facut o asemenea operatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca va preocupa foarte tare marimea sanilor si considerati ca va afecteaza activitatea cotidiana si viata intima cred ca merita sa va faceti aceasta operatie.

 

Daca totul merge bine ea va schimba in mod pozitiv viata. Binenteles ca trebuie sa va asumati si dumneavoastra niste riscuri, inerente oricarei operatii.

 

Majoritatea pacientelor mele sunt foarte multumite dupa aceasta interventie.

Editat de Prof.dr.Bratu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×