Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Privitul SOARELUI

Postări Recomandate

Nu stiu cati ati auzit de practica asta straveche.Probabil,ca multe altele,a fost secreta foarte mult timp,insa acum,gasiti pe net multe informatii si chiar clipuri pe youtoube facute de cei care practica "sun gazing" sau "sungazing".

In ce consta practica asta? -e incredibil de banal si de usor de practicat: dimineata LA RASARIT sau seara LA ASFINTIT privesti soarele.Perioada in care il privesti,creste cu timpul (unii spun ca dupa pragul de 15 minute,se intampla ceva magic,un fel de trecere de nivel).

 

La ce ajuta? -te umple cu energie solara...si pe plan psihic,dar si fizic: durata de somn scade dramatic,pentru ca nu mai ai nevoie de refacere...esti ca o baterie incarcata (un tip pe youtoube care postase un vlog pe tema asta,zicea ca doar dupa 33 de zile a ajuns sa doarma doar cate 3 ore zilnic!).

Ai o stare de pace,seninatate,entuziasm,de bine...te simti plin de energie,radios!

Dupa sase luni de practica sustinuta te vindeci cam de orice (cica,nu am ajuns sa pot vb din experienta),iar dupa noua luni,ajungi sa te poti lasa de...mancat!

Sunt si doua cazuri cunoscute si mediatizate -doi barbati,ambii indieni,care traiesc bine-mersi fara sa manance de ani de zile! (unul aparuse si la noi la stiri)

Alt efect (cica si asta verificat -nu pot din nou sa vorbesc din experienta) este decalcificarea glandei pineale (si cresterea ei in volum,pana la dublare) si accesul la tot felul de capacitati paranormale asociate centrului. (ceakrei Ajna)

http://solarhealing.com/

Eu sunt la inceput cu practica,asa ca topicul il deschid doar pentru popularizare (pentru ca destul de putini au auzit de asta).Nu prea am ce sa spun din experienta proprie,decat ca sunt incredibil de optimist,plin de incredere si entuziasm de cand fac asta,ma simt f bine.

Editat de Arcangelo
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce consta practica asta? -e incredibil de banal si de usor de practicat: dimineata LA RASARIT sau seara LA ASFINTIT privesti soarele.Perioada in care il privesti,creste cu timpul (unii spun ca dupa pragul de 15 minute,se intampla ceva magic,un fel de trecere de nivel).

 

Uite cam ce tip de consecinte

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...se spun multe MINCIUNI.Uite-te la clipuri pe youtoube...oameni carora li s-a IMBUNATATIT vederea,care au renuntat sa mai poarte ochelari...care privesc soarele pentru...45 de minute,zilnic!

Si nu au absolut nimic!

E PERICULOS sa privesti soarele pe parcursul zilei,nu dimineata la rasarit sau seara la asfintit,si asta mai ales fara antrenament...

Foarte tare deranjaza pe unii insasi ideea ca oamenii pot sa devina independenti de industria bolii,de medicamente,de hrana lor imbibata cu chimicale,ca pot sa traiasca iesind din sistemul asta de sclavie modrerna...

Se practica progresiv,cate zece secunde adaugate zilnic.

Daca esti curios,am citit chiar ca la rasarit sau asfintit,lumina soarelui perceputa de ochi e similara ca intensitate cu lumina unui monitor...si la televizor (cretinizor) se uita lumea fara sa isi mai puna intrebari daca le dauneaza sau nu.

 

Pentru lenesi,care nu se obosesc sa-si caute singuri raspunsuri...

-un tip care se lauda cu o vedere de exceptie,care s-a mai si imbunatatit prin practica sa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa privesti soarele cu ochiul liber nu prea este recomandat, asa sa te uiti la un apus de soare cateodata pentru cateva secunde ... dar nimic mai incolo din cele citite nu mi se pare real. Iti arde ochiul din cap soarele in Phoenix vara!!! Risc de orbire inainte de toate. Am auzit si vazut intr-un film pe tema asta cu niste ingeri care "activeaza" pe pamant, ingeri al mortii care se "incarca" de 2 ori pe zi de la soare insa ei erau de pe lumea cealalta, nu primeau cancer!!! Aici se amesteca mitologia cu realitatea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine are mintea deschisa si nu incuiata cu prejudecati,va lua aminte la dovezi...si ele se gasesc la indemana celor care vor sa le gaseasca.

Restul,sa faca "cum au apucat" ei...cum le zice televizoru',presa,scoala...bisericile si politicienii.Acesti oameni stiu mai bine oricum.Ei si toti "cercetatorii" care acrediteaza tonele de medicamente care sa-i insanatoseasca...ca doar industria medicala,are tot interesul sa insanatoseasca oamenii...adica cumparatorii...nu? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut pe un roman care se hranea doar cu raze de soare!!! arata ca o stafida arsa si voia sa traiasca la infinit decat sa moara ca noi restul care o sa putrezim.

El era sigur ca se va ofili dar va ramane in viata ... dupa niste filozofii din India,

locuia in California.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand nu e soare si ploua, ce facem, intram in sevraj? Mai ales daca tine mai multe zile....

 

Nu prea am ce sa spun din experienta proprie,decat ca sunt incredibil de optimist,plin de incredere si entuziasm de cand fac asta,ma simt f bine.

 

Eu cred ca urlatul la luna ar avea efecte mult mai bune, rapide si vizibile.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand nu e soare si ploua, ce facem, intram in sevraj? Mai ales daca tine mai multe zile....

 

 

intram pe ropo si privim ecranul !! :lol:

 

 

 

Perioada in care este recomandat sa privesti direct soarele este foarte mica - doar cateva grade deasupra orizontului - adica cand se vede o mica parte din el (atat la rasarit cat si la apus) - restul timpului poate fi daunator.

De aceea se si recomanda ca eclipsele sa fie privite cu ochelari speciali nu prin cioburi de sticla colorata si filme de radiografie sau mai stiu eu ce "inventii".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Perioada in care este recomandat sa privesti direct soarele este foarte mica - doar cateva grade deasupra orizontului - adica cand se vede o mica parte din el (atat la rasarit cat si la apus)

 

 

Perfetto ... eu asta vad in fiecare dimineata din pat :yahoo: de obicei ma intorc pe partea cealalta si mai dorm, doar pentru apus de soare m-as urca pe acoperis cu pisici ... sa vad acea ultima faza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×