Sari la conținut
Forum Roportal
LadySparrow

Exercitii pentru abdomen

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pt abdomen...

 

80% e dieta, 20% antrenament...

 

Lasa youtuburile alea ca sunt = 0

 

De inceput, uita-te in oglinda vezi ce strat ''adipos'' ai pe burta :D....

Daca exista, baga cardio timp de 3 -4 luni, ai grij la ce mananci si dupia poti trece si la modelarea abdominala....

 

Ca daca exista grasime , poti sa faci toate exercitile prezentate mai sus ca tot degeaba....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt abdomen...

 

80% e dieta, 20% antrenament...

 

 

Te pomeni ca toti care au inceput cu modelarea nu aveau deloc strat de grasime.

Clar trebuie si slabit, dar burtica nu se duce din mancare decat f putin, restul e munca multa. Fizica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te pomeni ca toti care au inceput cu modelarea nu aveau deloc strat de grasime.

Clar trebuie si slabit, dar burtica nu se duce din mancare decat f putin, restul e munca multa. Fizica.

 

 

Dami voie sa te contrazic.....

 

Ea se referea streict la abdomen, acuma sincer nu stiu exact la ce fel de abdomen viseaza EA....

 

Dar daca vrei unu plat si bine conturat si patratele.... EU ITI SPUN 100% ca dieta e 80 %....restu antrenament...

 

Fac sportu asta de 6 ani de zile...

 

E usor de dat jos, dar cel mai greu e sa te menti... si daca tragi ca prostu la exerciti fizice abdomenu e singurul muschi din corp care nu e sustinut de nici un os....sau prins de vriun os ,80-90% din el e liber....si daca tragi ca orbu zi de zi de el , se face urat....se micsoreaza si se ingusta....

Dupa ce ai ajuns la ceea ce doresti maxim 2-3 antrenamente pe saptamana...nu mai mult...

Editat de Sabin22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma gandesc ca nu vorbim de culturisti, ci de oameni simpli care vor sa aibe un trup modelat. La culturisti stiu ca intr-adevar orice urma de grasime nu le mai coafeaza la fel muschii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma gandesc ca nu vorbim de culturisti, ci de oameni simpli care vor sa aibe un trup modelat. La culturisti stiu ca intr-adevar orice urma de grasime nu le mai coafeaza la fel muschii.

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAA

 

atunci e floare la ureche... Putem spune sa iti tonifici sunculita...:D

 

Eu deja visam departe, 6 patratele, intercostali, conturat definit ect....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite la mine cu tot cu un strat de sunculita pe burta ( nu mare, dar existent ) tot au inceput sa se vada forme de patratele. Ok, nu vor ajunge ca la culturisti, nici nu vreau, nu-mi place asa ceva, pentru mine aia e exagerat, disproportionat. Sa fie un corp tonifiat in gen fitness, sa se vada forma muschilor, dar nu sa creasca in dimensiune exagerat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur cardio ajuta foarte mult dar eu fac axercitii acasa si ma simt bine ziua toata, daca ma tin de ele, adica dimineata si seara, mai ales ca lucrez intr-un mediu in care stau 8 ore si jumatate pe scaun. Nu e un abdomen ideal, daer se vad putin patratelele si talia arata altfel, plus ca seara nu mananc. Am probleme cu spatele si de cand fac flotari si exercitiile de pe youtube-ul de mai sus ma simt mai bine, spatele nu ma mai doare deloc, daca inainte ma durea 25 din 24 ;P ;d Am facut un pic de muschiulet la spate, abdomen si talie si continui, sunt sigura ca ceva bine tot face. Lenea e mare, dar ma motivez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, vazui ca sunt tare la moda patratele astea, mama lor. Si intr-adevar trebuie sculptate din mancare si sport. Adica fara proteine, nexam patratele oricate exercitii faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×