Sari la conținut
Forum Roportal
Andreeaandrada

cetona de zmeura = slabesti rapid?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asteptam o recomandare serioasa si credibila de plante sau altceva pentru sanatate in general, nu necesar de slabit.

 

Pentru asta trebuie sa intervina un fitoterapeut (farmacist/doctor /botanist specializat in terapie cu plante)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru asta trebuie sa intervina un fitoterapeut (farmacist/doctor /botanist specializat in terapie cu plante)

 

Creeam ca ai ceva special p-acolo amestecat pentru clienti speciali ... doctorul chinez se califica dar nu mai dau bani nici pe el ca ultima oara ce mi-a recomandat, era sa mor de scarba ... m-au scuturat frigurile de' credeam ca va fi nevoie de soc electric sa ma puna inapoi pe track de circulatie internistul meu. Erau niste plante fierte pentru un ceai!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Fac afirmatia fiind chimist specializat in chimia organica de sinteza.

 

Daca ai timp as avea o rugaminte.Studiaza un pic mai aplicat, punctual, produsul acesta: Ketona Zmeurei, cel de pe piata romaneasca sub brandul Adams,(cel mai frecvent).

Ca sa fiu sincer l-am cumparat, dar il voi incerca doar dupa ce discut cu medicul de familie.Ma intereseaza si opinia ta, insa nu in general fata de produse de sinteza ci fata de acest produs in particular.

Eu intentionez sa-l asociez cu ceaiuri antioxidante(verde si roibos), carnitina,dieta,efort fizic si m-am gandit sa compensez cu o protectie pentru inima si ficat, de aceea am nevoie de sfatul medicului.

Cand ai timp ,daca ai timp, cu multumiri anticipate.

Asteptam si pareri avizate ale altor useri, eventual care au folosit produsul.

Nu agreem simpla reclama la produs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum la moda e extractul de cafea verde. Cafeaua verde are un mare rol antioxidant si se pare ca prin acidul clorogenic pe care il contine ar ajuta si la arderea  grasimilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar buzunarul va arde in lipsa de banii dati pe produse cu nume sofisticate ... poate si ceva grasime se topeste ca nu-ti mai ramane bani de mancare!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca s-au folosit de un nume natural si vindeau NIMIC ... acum sint toate fructele gasite in paduri omoara lumea care vrea sa piarda grutate pentru inima sanatoasa!!!

 

Se contra-recomanda mancatul de fructe crude ca va fi foarte scumpa cura ... ai de comandat portia pentru o luna cu aproape 75 de dolari ca se aplica separat aici TVA plus transportare si taxe locale si de Stat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×