Sari la conținut
Forum Roportal
Georgeabcxyz

numele gresit pe viza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua !

am si eu o problema si as dori sa ma ajutati cu cateva raspunsuri.am urmat procedura de viza pentru c1d,toate bune si frumoase pana mi-a sosit pasaportul.mi s-a gresit numele pe viza ,imi lipseste un "a" din el.am sunat si mi s-a spus ca ma contacteaza pe mail in 2 zile lucratoare.nu m-au contactat inca fiind si cu sarbatorile acum si uitandu-ma pe calendar ar mai fi vre-o 2 zile pe anul asta si anume 27,28 si pe ianuarie 2,3 ? eu pe 4 am biletul de avion ? cunoaste cineva procedurile in cazul meu ? se rezolva oare? sunt tare nelinistit,sunt din constanta si nu stiu nici daca mai trebuie sa fac un drum la bucuresti sau daca sa le trimit pasaportul prin curier.le-am mentionat si la telefon ca pe 4 ianuarie am biletul de avion dar nu mi-au putut spune daca se rezolva sau nu. HELP !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe cine stiam pana-n prezent, au mers personal dupa viza la ambasada, nu stiu tu de ce n-ai facut asa si de ce ai cerut in ultima clipa daca esti dintr-un loc asa de inaccesibil???

Prima oara aud de asa ceva, de obicei pe loc cand ai primit pasaportul in mana trebuie sa verifici daca totul e corect ... Miercuri e zi de lucru la americani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe cine stiam pana-n prezent, au mers personal dupa viza la ambasada, nu stiu tu de ce n-ai facut asa si de ce ai cerut in ultima clipa daca esti dintr-un loc asa de inaccesibil???

Prima oara aud de asa ceva, de obicei pe loc cand ai primit pasaportul in mana trebuie sa verifici daca totul e corect ... Miercuri e zi de lucru la americani.

am fost personal la ambasada dar pasaportul mi-a fost trimis inapoi prin curier...si atunci am sesizat gresala.cand am primit pasaportul si am vazut gresala am si sunat la ambasada si au zis sa astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×