Sari la conținut
Forum Roportal
Miwaco

Blogul meu, pareri , sugestii :D

Postări Recomandate

Sunt noua in blogosfera si scriu ceea ce simt , pana acum nu m-am gandit la strategii de promovare(ce pretentios vorbesc) e douar un jurnal online .

As vrea pareri , sugestii pt promovare , schimb de linkuri :)) etc .

Blogul meu cum am mai spus e de tip personal/jurnal si e anti injuraturi si tot tacamul.Sunt o visatoare cu nasul in carti care tine prelegeri despre viata .

http://jurnalultainic.wordpress.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Genitivul (dar nu numai) il scrii gresit pentru ca e licenta poetica sau.. ?

 

Adica, ma gandesc ca, daca tot te-ai hotarat sa faci public jurnalul tau, macar sa te prezinti impecabil.. nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ca recunosti asta :)

: ) )imi stiu limitele , mersi de sfaturi oricum .

Cat despre greselile gramaticale si dira incearca sa ma puna pe drumul cel bun , sper sa reuseasca cat mai repede ;) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca numai ea incearca si tu nu si nu...tease.gif

 

am fost la cel blog si nu mai ma duc.

ca ai idei cetzoase despre profi si rolul lor.

 

un secret: ramai din scoala exact cu ce inveti tu prin propriul efort si interes. profu` nu-ti toarna in cap cu palnia stiinta aia, sa stii.

 

:bye:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm deci nu esti de acord ca un profesor sa predea ...pt ca cam asta era ideea principala a articolului multi nu fac nimic la ora ?

Deci daca vreau sa invat istorie , ma duc la biblioteca ca profu ' are alta treaba .

Normal ca nu iti toarna in cap cu palnia dar daca vine la ora cu laptopul si butoneaza toata ora si e platit pt asta ...si cam ce rol ar trebui sa aiba profesori ?Daca am gresit , corecteaza-ma daca eu sunt cetoasa nu ma mai baga si tu in ceata :)

Editat de Miwaco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti foarte dura. Sunt si ei oameni. Daca in timpul scolii as fi stiut ce stiu acum despre greutatile vietii de adult, as fi incercat sa nu le provoc si eu neplaceri. Nu ma refer la tirani, ca sunt si din astia, ci la atitudinile pe care le critici tu in articolul respectiv.

 

E foarte usor sa spui ''sa-i dea 2'', ''sa-l lase corigent'' samd, insa notele si mediile sunt ceva foarte serios si vor afecta elevul pe viitor, probabil si in ceea ce priveste admiterea la facultate, acolo unde se intra cu dosarul. Daca un profesor e mai intelegator decat crezi tu ca e cazul, probabil incearca sa empatizeze cu elevii si sa nu le strice sansele pentru lucruri de nimic.

 

Eu chiar i-am apreciat mult pe cei care vorbeau si despre viata lor pentru ca deveneau mai umani, ca sa zic asa, mai apropiati.Suntem oameni, nu roboti; pacat ca e greu sa interactionam ca atare si se cramponam de reguli peste reguli, de proceduri, de N-spe nivele de distanta impuse artificial.

 

Ai grija la greselile de scriere (sunt cate 2-3 in fiecare paragraf si multe, cred eu, au fost facute din graba).

 

Nu te poate condamna nimeni ca te revolta un sistem care incepe sa esueze.

E bine ca scrii, macar iti umpli timpul cu ceva constructiv. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o visatoare cu nasul in carti care tine prelegeri despre viata .

 

Nimic rau in a fi visator, nimic rau in sta cu nasul in carti, insa cand e vorba de a tine prelegeri despre viata, mai intai traieste viata, acumuleaza experiente, intelepciune, chestii care se pot acumula doar in timp, si dupa aceea tine prelegeri. Dar poate nici atunci nu e indicat.

Daca ai fi fost nascuta pe la inceputul secolului trecut, as fi toata numai ochi si urechi sa-ti ascult, citesc si sa-ti devorez prelegerile. :lol: Insa precum banui ca esti extrem de tanara, inca pe bancile scolii, permite-mi sa ma indoiesc de substanta acelor prelegeri despre viata.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic rau in a fi visator, nimic rau in sta cu nasul in carti, insa cand e vorba de a tine prelegeri despre viata, mai intai traieste viata, acumuleaza experiente, intelepciune, chestii care se pot acumula doar in timp, si dupa aceea tine prelegeri. Dar poate nici atunci nu e indicat.

Daca ai fi fost nascuta pe la inceputul secolului trecut, as fi toata numai ochi si urechi sa-ti ascult, citesc si sa-ti devorez prelegerile. :lol: Insa precum banui ca esti extrem de tanara, inca pe bancile scolii, permite-mi sa ma indoiesc de substanta acelor prelegeri despre viata.

E tarziu ,am baut cafea si nu pot sa dorm .

Cand spuneam ca tin prelegeri eram ironica cu mine insumi, nu sunt in masura sa tin prelegeri .

Apropo la ce ai zis Naeema , copilul injura ca la gura cortului in timpul orei si profu' sta si urmareste show-ul:)...e doar un exemplu(real) !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×