Sari la conținut
Forum Roportal
Balco

Ne certam intr'una din orice, ea se enerveaza din orice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.. nici nustiu cum sa incep, e cam cu peripetii treaba! Vorbesc cu o fata de 2 ani.. la inceput a fost bine si frumos.. dupa care s-au intamplat cam multe chestii.. ne-am despartit , impacat.. in timpul care am fost despartiti.. am vorbit cu altcineva , si ea la fel... dupa ne-am impacat si am stat cam vreo 7 luni impreuna, ea e virgina.. si nu vrea sa faca nimic cu mine( probabil ii este frica) .. nustiu, ma amageste aiurea. e putin cam copila are 18 ani .. dar nu arata. face crize de isterie, se supara din orice... imi interzice cam totul.. nu pot iesi cu baietii.. nimic fara acordul ei. bine , o mai mint si ies . faza e ca... e prea nervoasa, se enerveaza din orice , orice . cand ies seara in club cu ea, ma cam respinge, nu vrea sa danseze cu mine ( mai apropiat sa zicem) :)) ... cu altul danseaza.. ma oftica traeba asta.. am avut niste antecedente cu niste fete.. "m'am descarcat" cum s'ar spune.. si a aflat.. tot imi scoate ochii.. ideea care e.. ca nu pot fara ea :| daca imi spune ca ne despartim... parca's mort, ma rog de ea sa ne impacam... parca nu mai sunt om. o iubesc super mult, si ea nu vede chestia asta.. nu ma crede.. si ea tine la mine, dar poate nu indeajuns.. daca are treaba udneva.. trebuia sa ma ia si pe mine, daca trb sa mearga la banca sau la cumparaturi, ma suna si sa merg cu ea.. :| chestia asta nu'mi place.. ma ia de fraier, de caraush ( cumva ) .. nu ca ii este ei tare drag sa merg cu ea.. e in clasa cu mine.. :| si mi-e greu sa o uit daca ne despartim.. o vad in fiecare zi acolo ,si nu e bine..! cum as putea sa rezolv ceva? :-s .. daca nu ne despartim.. ce sa-i spun sa fie bine, ca i-am spus nustiu cate.. si nu intelege.. spune ca dada. si dupa iar se supara aiuera, si zice gata mai bine o terminam. si dinasta..:| HELP! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Balco, eu zic ca ar trebui sa o convingi sa faceti dragoste. Nu cred ca are rost sa iti spun ca trebuie sa ai grija sa NU faci copii, decat atunci cand ii vrei! Ea cred ca e tensionata si pentru ca e ne... fericita, si treaba asta o si impiedica sa aiba incredere in ea sau in tine. Sexul nu neaparat o sa rezolve toate problemele, dar o sa aduca cu sine niste raspunsuri si o anumita intimitate, care pare sa va lipseasca pe moment.

 

In plus, pare sa aiba ceva probleme legate de sexualitate. Despre acestea ar trebui sa vorbiti, asta in orice caz. Cu rabdare si tact, chiar o poti ajuta sa le depaseasca.

 

Ce sa zic? Pana la urma e posibil sa iasa la iveala ca e cu tine si pentru ca nu are cu cine altcineva pe moment; ca nu ii place de tine in mod deosebit, deci. In cazul asta, reorienteaza-te si tu.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-a iertat si se razbuna pentru ''antecedente''. Daca spui ca e virgina, probabil cu acel altcineva nu a ajuns prea departe (desi nu neaparat, evident). Danseaza cu altii pentru a te face gelos in public. Oricum, ai rabdare. Si cu ea si cu tine. E o varsta dificila. Poate ti-ar prinde bine o pauza (o distantare si de ea si de altele) ca sa poti gandi limpede si sa iti dai seama ce vrei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Balco, eu zic ca ar trebui sa o convingi sa faceti dragoste. Nu cred ca are rost sa iti spun ca trebuie sa ai grija sa NU faci copii, decat atunci cand ii vrei! Ea cred ca e tensionata si pentru ca e ne... fericita, si treaba asta o si impiedica sa aiba incredere in ea sau in tine.

puteai zice asta daca nu mai era virgina si daduse de .. gust. Dar asa nu e nefericita la acest capitol :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit doar pana la faptul ca e virgina . Pe bune?? Vorbiti de 2 ani si nu s-a intamplat nimic intre voi?? Un barbat si o femeie care nu fac sex se numesc AMICI. Ea probabil se foloseste de tine ,tu probabil te amagesti cu ea . Lasa-ma sa ghicesc tu esti vreun burtos uratel iar ea o vreo bruneta cu ochii verzi si forme apetisante si stai cu ea doar sa faci lumea invidioasa cu ce femeie ai tu. Am trecut prin ceva de genu ,cunoscusem o tipa ultimu an la liceu ,era de 1 an si ceva cu iubitul si inca nu facusera nimic ,am vorbit cateva luni cu ea ,s-a despartit intre timp de ala si in mai putin de o luna am facut-o eu cu ea si chiar era virgina. Asa ca ia-ti adio...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puteai zice asta daca nu mai era virgina si daduse de .. gust. Dar asa nu e nefericita la acest capitol :roll:

 

Crezi ca daca nu cunosti cauza unei probleme, e ca si cum nu ai avea problema? :) Frustrarile sexuale le resimti si ca virgin. Atata tot ca (poate) nu le cunosti originea, mecanismul, etc..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca daca nu cunosti cauza unei probleme, e ca si cum nu ai avea problema? :) Frustrarile sexuale le resimti si ca virgin. Atata tot ca (poate) nu le cunosti originea, mecanismul, etc..

no, eu ma indoiesc de acest lucru :pardon: cel putin la aceasta varsta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu recunosc ca n-am rabdare sa citesc povesti de ce sa ne facem cand n-avem ce face

 

dar dupa titlu pot sa va zic, ca daca acum va certati din nimic, mai tarziu se poate ajunge si la bataie sau amenintari cu cutitul

mai bine va ganditi si asa pe termen mai lung, ca si cu cearta se obisnuieste omul foarte usor, si nu i se mai pare mare chestie o palma doua, apoi un pumn sau sut.

 

si inca ceva, daca se enerveaza din orice inseamna ca o calci pe nervi, nu te place si nu e fericita cu tine, ce o fi asa mare filosofie de inteles. dar ce sa-i faci, iluzia puterii orbeste si ia mintile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renunta la ea si uit-o oricat de greu iti este. Daca acum se comporta asa , cum se va comporta atunci cand te "va avea la mana cu ceva" ( sarcina , copil ,etc) ? Se foloseste doar de tine , te va abandona la prima ocazie favorabila ei.

Sexul poate rezolva ceva in relatia dintre voi dar nu comportamentul ei vis-a-vis de tine.

Fugi de ea cat mai ai timp.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no, eu ma indoiesc de acest lucru :pardon: cel putin la aceasta varsta

 

O fata de 18 ani? :) E matura sexual deja. Nu neaparat toate resimt frustrari sexuale la varsta aia, dar unele chiar da, si dupa parerea mea ea asa se manifesta...

Editat de nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×