Sari la conținut
Forum Roportal
Florin.bolo

Problema baterie laptop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

 

Am un laptop toshiba si am o problema cu bateria.Se incarca foarte repede(15 minute) si ledul se face verde.Dar bateria ramane la 7%.

 

Nu se incarca peste 7%.Am descarcat programul everest si imi spune ca este 0% uzata.

 

Calibrare nu stiu cum sa fac caci bateria nu se incarca complet,ca apoi sa o pot descarca.

 

Ceva pareri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai este inca in garantie, eu zic sa-l duci la garantie. Laptopurile de obicei au garantie cam cat tine acumulatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! am o mica problema cu laptopul meu Asus.. mi-a intrat un virus Trojan ieri si antivirusul mi-a cerut sa il sterg...am facut ceea ce imi recomanda el. Apoi vad ca antivirusul lucreaza intr-un regim de securitate maxima si tot de ieri bateria laptopului a devenit mai slaba. O tin in priza pana se incarca complet, apoi o scot si timpul de viata a bateriei fara sa fie cuplata la retea este de 2 ore si cateva minute..apoi peste cca 20 minute imi arata baterie slaba. Sa fie oare din cauza suprasolicitarii antivirusului? Mentionez ca laptopul are 7 luni. Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×