Sari la conținut
Forum Roportal
RainbowRose

Cel mai frumos dar de Craciun

Postări Recomandate

Eeehh.. apropierea Craciunului imi trezeste noi amintiri. Unele dintre ele, sunt povesti repovestite. Nu de alta, dar eu nici macar in proiect nu eram pe atunci :)

Era o seara de Craciun ca oricare alta. La un restaurant, se dadea o petrecere de Craciun. In acel restaurant, se aflau o femeie si un barbat, care nu auzisera unul de celalalt, si nu se ai intalnisera vreodata. Fiecare venise singur. Intamplarea, a facut, ca femeia, ducandu-se sa isi ia un coctail, sa se impiedice si sa verse cocktail-ul pe camasa barbatului. Acesta, furios, a vrut sa o intrebe daca nu vede pe unde merge, dar apoi, uitandu-se in ochii ei si-a uitat cuvintele. Au dansat impreuna toata seara, si apoi au continuat sa se intalneasca. De la intalnire la intalnire au ajuns la un sarut. Iar de la acel sarut, au ajuns la o casnicie. Dupa 2 ani, a aparut un bebe, plangacios si morocanos, care acum, dupa ani buni, va scrie voua aceasta poveste: scurta, simpla, dar adevarata si de efect.

Cel mai frumos dar de Craciun, nu poate fi decat iubirea. Iar restul... e istorie! :P

Editat de Secret_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Dupa 2 ani, a aparut un bebe, plangacios si morocanos, care acum, dupa ani buni, va scrie voua aceasta poveste:

Dar au muncit ceva ... . :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca darurile continua , peste 2 ore castigi marele premiu ! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh.. ar fi bine :resent:... le multumesc tuturor celor care au votat, si tie iti urez, ca si celorlalti participanti, multa bafta!

Da' de ce te cheama " PisiDog" ?! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place povestirea...deh,vremuri

hai sa-ti dau niste stelute-sa moara ravl!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×