Sari la conținut
Forum Roportal
Cristy91

din ce cauza se incalzeste laptopul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de vreo 2 saptamani mi se incalzeste laptopul(procesoru sare la 80-82grade in full load,iar hdd 47-55 grade)sa fie din cauza caldurii d afara?sau care ar fi cauza acestei incalziri?...........................inainte nu se incalzea mai mult d 70 grade cpu si hdd 40...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de vreo 2 saptamani mi se incalzeste laptopul(procesoru sare la 80-82grade in full load,iar hdd 47-55 grade)sa fie din cauza caldurii d afara?sau care ar fi cauza acestei incalziri?...........................inainte nu se incalzea mai mult d 70 grade cpu si hdd 40...

 

Deschide-l in spate si curata-i sistemul de racire. De aia ti se infierbanta.Asta ma intrebam si eu acum o luna. Cand l-am deschis am gasit acolo praf adunat de zici ca era patura. Exista in cometz spray-uri cu aer comprimat care ajuta la curatarea radiatorului fara sa atingi ceva.

 

Eu zic sa incerci sa rezolvi cauza asta care pare a fi cea mai comuna cand e vorba de incalzire.Dupa aceea,daca asta nu rezolva nimic investigheaza mai departe.Dar de cele mai multe ori curatarea sistemului de racire rezolva problema.

 

Alta cauze pot fi jocurile si clipurile care au nevoie de Flash Player.Si astea suprasolicita procesorul si daca radiatorul nu functioneaza optimal ti se incinge computerul.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×