Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, am o mica problema. Imi place de o fata de la facultate. Si am zis sa-mi incerc norocu' , ce naiba, doar n-am nimic de pierdut. Din vorba in vorba, am aflat ca tipa are un prieten... In mod normal nu as cere sfaturi de genul asta, dar chiar imi place de ea, si sunt si curios de ce s-ar intalni cu mine daca ii merge bine cu tipul ala ? De prea multe ori am refuzat sa lupt pentru o fata, si problema e ca m-am saturat de singuratate. Si nu vreau sa fiu cu cineva asa, doar de amoru artei, dar nu stiu ce sa fac. Tot ce cer este un sfat, desi stiu ca in final decizia imi apartine. Complicata mai e viata asta.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ai discutat cu ea despre acest subiect? De cat timp e cu prietenul? Ce o determina sa-l insele? Ce gaseste la tine satisfacator, incat isi lasa prietenul sa o imparta cu tine?

Discuta serios aceste lucruri cu ea si roag-o sa te lamureasca. Si de-abia apoi vezi daca merita sa iti bagi nasul sau nu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza a fost cam din scurt, ce sa zic. Ea mi-a zis ca a vrut sa imi spuna ca are prieten, dar nu a stiut cum sa imi spuna, cum sa puna problema. Si nu as spune 'inselat', a fost doar o intalnire, nu vreo partida de amor. In fine, sunt destul de confuz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, am o mica problema. Imi place de o fata de la facultate. Si am zis sa-mi incerc norocu' , ce naiba, doar n-am nimic de pierdut. Din vorba in vorba, am aflat ca tipa are un prieten... In mod normal nu as cere sfaturi de genul asta, dar chiar imi place de ea, si sunt si curios de ce s-ar intalni cu mine daca ii merge bine cu tipul ala ? De prea multe ori am refuzat sa lupt pentru o fata, si problema e ca m-am saturat de singuratate. Si nu vreau sa fiu cu cineva asa, doar de amoru artei, dar nu stiu ce sa fac. Tot ce cer este un sfat, desi stiu ca in final decizia imi apartine. Complicata mai e viata asta.... :)

 

 

Sper ca ai cu mult peste 40 de ani daca zici ca te-ai saturat de singuratate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca ai cu mult peste 40 de ani daca zici ca te-ai saturat de singuratate.

 

Sa inteleg ca daca un om sub 40 de ani se satura de singuratate e ceva in neregula ? Chiar m-am saturat de singuratate si m-am saturat sa las ocaziile sa treaca pe langa mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca daca un om sub 40 de ani se satura de singuratate e ceva in neregula ? Chiar m-am saturat de singuratate si m-am saturat sa las ocaziile sa treaca pe langa mine.

eu zic numai sa nu te legi de ...tot ce apare in cale.

nu iti pierde energia degeaba..mergi la sigur..fete singure, adica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea mi-a zis ca a vrut sa imi spuna ca are prieten, dar nu a stiut cum sa imi spuna, cum sa puna problema.

Adica nu te place. Cauta alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca daca un om sub 40 de ani se satura de singuratate e ceva in neregula ? Chiar m-am saturat de singuratate si m-am saturat sa las ocaziile sa treaca pe langa mine.

 

 

Mai, nu mi-o lua in nume de rau. Dar nu poti sa spui la 20 si ceva de ani ca te-ai saturat de singuratate. Doar nu ai trait o viata de singuratate. Sunt exagerari care suna bine, intr-adevar, dar raman exagerari.

 

De ce lasi ocaziile sa treaca pe langa tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca prietenul ala pe care il are nu ii place, i s-a parut ei ceva la tine, dar apoi a observat ceva ce nu i-a placut si a hotarat ca boul deja legat de gard e mai bun, asa ca d-aia. Las-o dracu-n pace, lupta pentru alta, nu pentru una care e cu altul. Apropo, ce-ti place la ea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×