Sari la conținut
Forum Roportal
Leonid2003

Scrie articole pe bani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

 

Caut colaboratori care sa scrie articole cu continut strict in limba engleza. Subiectele vor fi diverse, nimic tehnic. In cazul in care nu stii ceva te inspiri de pe internet. Continutul trebuie sa fie unic

 

Cerinte:

timp liber (muult - va fi mult de lucru)

sa stii sa te exprimi cat de cat corect

seriozitate

 

O sa fie o perioada de test in care vei scrie niste articole (contra cost, normal) si vom vedea daca esti o persoana serioasa, sau nu. Discutii despre plata, norma si altele se discuta pe e-mail, in caz ca te intereseaza: kta.leonid@gmail.com (nu raspund la mesaje private!!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun o treaba - am mai gasit persoane pe forum care ofereau neavizatilor sume de mizerie pentru articole de 500 de cuvinte (cum e nenea de mai sus, pe care l-am contactat prin email; din fericire m-a lamurit cineva cum sta treaba inainte sa apuce sa ma fraiereasca). Inainte sa ma apuc serios de treaba asta mi-a propus 1 dolar pentru 500 de cuvinte.Nu acceptati asa ceva. Asta e bataie de joc. Nu va luati dupa toti smecherii; la randul lor vand articolele scrise de voi la preturi decente, cum ar fi 10-15 dolari. Nu va oferiti serviciile foarte ieftin pe forumuri serioase (specializate in asa ceva) pentru ca oamenii vor crede ca si calitatea e foarte slaba. As pleca de la 10 dolari sau 5 lire sterline; nu va vindeti muca pe mai putin. Uneori e nevoie de un research de o ora-doua numai pentru un articol, daca sunt teme complicate si informatii noi, gasite pe ici pe colo sau prea mult de citit si de selectat. Cine ar face asta pentru o mizerie de un dolar? Sa fim seriosi :P . Aviz amatorilor care vor sa fraiereasca lumea platind asemenea sume.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun o treaba - am mai gasit persoane pe forum care ofereau neavizatilor sume de mizerie pentru articole de 500 de cuvinte (cum e nenea de mai sus, pe care l-am contactat prin email; din fericire m-a lamurit cineva cum sta treaba inainte sa apuce sa ma fraiereasca). Inainte sa ma apuc serios de treaba asta mi-a propus 1 dolar pentru 500 de cuvinte.Nu acceptati asa ceva. Asta e bataie de joc. Nu va luati dupa toti smecherii; la randul lor vand articolele scrise de voi la preturi decente, cum ar fi 10-15 dolari. Nu va oferiti serviciile foarte ieftin pe forumuri serioase (specializate in asa ceva) pentru ca oamenii vor crede ca si calitatea e foarte slaba. As pleca de la 10 dolari sau 5 lire sterline; nu va vindeti muca pe mai putin. Uneori e nevoie de un research de o ora-doua numai pentru un articol, daca sunt teme complicate si informatii noi, gasite pe ici pe colo sau prea mult de citit si de selectat. Cine ar face asta pentru o mizerie de un dolar? Sa fim seriosi :P . Aviz amatorilor care vor sa fraiereasca lumea platind asemenea sume.

 

Pretul depinde de calitatea fiecarui articole. Si eu scriu articole pentru altii,am inceput de jos cu 1 dolar pe articole, acum am ajuns la 5-6 dolari. Depinde de subiect si de multe alte lucruri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pretul depinde de calitatea fiecarui articole. Si eu scriu articole pentru altii,am inceput de jos cu 1 dolar pe articole, acum am ajuns la 5-6 dolari. Depinde de subiect si de multe alte lucruri

Ma poti ajuta? As vrea sa incep si eu sa scriu articole platite, dar nu prea stiu engleza... M-as descurca pana la urma si asa, dar nu stiu de unde sa incep...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pretul depinde de calitatea fiecarui articole. Si eu scriu articole pentru altii,am inceput de jos cu 1 dolar pe articole, acum am ajuns la 5-6 dolari. Depinde de subiect si de multe alte lucruri

 

As dori sa stiu si eu mai multe de un astfel de job. Mi-ar placea sa lucrez direct cu sursa si sa fac toate articolele eu. Am experienta in acest domeniu de mai bine de un an si sunt la filologie, limba engleza in anul 2. Pot spune ca ma descurc la redactarea articolelor in limba engleza foarte bine! Pana acum am lucrat pe articole de doar $1 si nu ma ajuta de loc, doar foarte putin. Daca ati putea sa imi raspundeti v-as fi foarte recunoscator!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de cineva care sa scrie articole in limba romana, 1-2 pagini in word, dimensiune caractere - 12. Articolele sunt pe diverse teme, documentatia o ofer eu, continutul trebuie sa fie original. Preferabil 2 persoane, deoarece volumul de lucru este mare. Ofer model de lucru. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de cineva care sa scrie articole in limba romana, 1-2 pagini in word, dimensiune caractere - 12. Articolele sunt pe diverse teme, documentatia o ofer eu, continutul trebuie sa fie original. Preferabil 2 persoane, deoarece volumul de lucru este mare. Ofer model de lucru. Multumesc!

 

Ceva mai multe detalii? Cu cat se plateste un articol? Cate articole trebuie scrise pe saptamana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×