Sari la conținut
Forum Roportal
T.S.R.

Asociatia Tinerii Schimba Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mult succes, suna bine ... problema noastra a romanilor este sa ne si tinem de cuvant si sa nu ne lasam corupti odata ajungi in mijlocul sistemului ticalosit

 

cum va propuneti sa faceti asta ... care este strategia pe termen lung ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mult succes, suna bine ... problema noastra a romanilor este sa ne si tinem de cuvant si sa nu ne lasam corupti odata ajungi in mijlocul sistemului ticalosit

 

cum va propuneti sa faceti asta ... care este strategia pe termen lung ?

pe termen lung?Prin promovarea profesionistilor,prim promovarea celor care au ceva de spus pe o anumita pozitie si sa descoperim printre noi oamenii capabil ide amine....stiu ca ti se par vorbe...dar trb sa luam atitudine...trb sa facem ceva ca sa schimbam situatia in care clasa actuala politica ne arunca.Noi am incercat sa facem primul pas...acum totul depinde de fiecare daca doreste sa se alature dezbaterilor noastre pe diferite teme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un prim pas ar fi sa mergem cu mic cu mare la vot, chiar daca dam vot de blam. Altfel, acele voturi sunt furate cu nesimtire de catre partidele majoritate implicate, prin neprezentarea votantului, cetateanului.. Trebuie sa depasim numarul celor care se lasa cumparati cu doi mici si o bere. Altfel mafia politca va continua sa-si bata joc de aceasta natiune adormita. Treziti-va fratilor si nu va mai lasati furati cu nerusinare! Mergeti la vot chiar daca dati un vot nul, este important.

 

Alte idei?

Editat de Kether

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alte idei?

 

Da!

 

In nici un caz vot nul ... ci unul de demolare ... mai intai scoti maseaua putrezita care te doare si s-a infectat, abia apoi dupa ce ai scapat de spurcaciune o sa te gandesti sa alegi o noua lucrare dentara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da!

 

In nici un caz vot nul ... ci unul de demolare ... mai intai scoti maseaua putrezita care te doare si s-a infectat, abia apoi dupa ce ai scapat de spurcaciune o sa te gandesti sa alegi o noua lucrare dentara.

 

 

Spune-mi care-i raul cel mai mic si asa am sa votez. Mihai nu candideaza, cred ca stii asta. :lol:

Editat de Kether

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa ne dea putin de gandit ca din toate oferta politica a acestui moment nu gasim pe absolut nimeni de incredere, care sa dea cat de putina speranta spre mai bine pentru tara si mai putina hotie, minciuna si interese contra statului ... iar daca apare cineva care ne da putina speranta o pierdem imediat ce ajunge la putere

 

sa fim realisti, asta este romania si astia suntem ... cred ca numai generatiile viitoare neformate in comunism pot avea o sansa sa schimbe ceva si pentru asta ar mai fi nevoie de un sistem de invatamant mai bun

 

eu cred ca se poate mai bine doar cu o perspectiva pe termen foarte lung ... peste 20 de ani ... prin educarea adecvata a tinerei generatii

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu s-ar mai prezenta nimeni la vot, in semn de dezaprobare, ce s-ar intampla?

 

 

Asta s-a incercat pana acum. Dar cei care au fost cumparati cu doi carnati si un litru de ulei au votat cum le-a dictat partidele infame, iesind astfel tocmai acei oameni corupti care au cumparat in mod mizerabil voturile unor nefericiti. Daca fiecare cetatean ar merge la vot si ar vota cum ii dicteaza constiinta fara a se lasa cumparat in cel mai josnic mod, alta ar fi situatia in aceasta tara. Dar pentru asta este necesara iesirea urgenta din turma si trezirea constiintei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×