Sari la conținut
Forum Roportal
Carhaix

In pielea lui Cupidon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ati fost in situatii de a face meseria lui cupidon ?

 

prima oara am patit-o duminica abia trecuta... cand s-a terminat rau, in sensul ca, eu trebuia sa ii fac lipeala (ca sa zic asa), prietenului meu, iar tipei i-a placut mai mult de mine, oricat de mult intorceam situatia in favoarea lui ..

 

asa vi s-a intamplat si voua .. cand devii cupidon, tipa/tipul (tinta) sa te placa mai mult pe tine ?

in stituatia asta, prietenul/prietena, a inteles si a cedat ?

 

ca acum cam un an, un cuplu pe care il stiu a fost pe post de cupidon, intre mine si o tipa (prietena fetei din cuplu) si s-a intamplat ca tipei tinta, sa ii placa tare mult de el.. atunci m-am mai intalnit cu ea de 2 ori.. nu ne-am potrivit si am lasat-o balta .. iar cei doi dupa vreo 2 saptamani s-au despartit, iar nu a plecat cu tipa aia... intalnise alta

 

asa patesti cand esti cupidon, lumea te place mai mult pe tine ?

 

deja ma gandesc sa rastorn rolurile data viitoare.. cupidon sa fie rolul celui care trebuie cuplat, iar cel care ar trebui sa fie cuplat, sa joace rol de cupidon :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in treaba asta , pot sa-mi deschid un bussines al meu,mai in gluma mai in serios mi-am cuplat practic toti prietenii,insa de mine am cam uita :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am fost pana acum...probabil se intoarce in favoarea ta....dar nu cred ca ai vrut nu? :o:

 

a fost cam incomod (cand in situatia, cand eu trebuie sa cuplez).. dar ma stiu cu ala din copilarie, deci nu s-a suparat nimeni .. si in plus stiam dinainte ca o sa ma vad cu tipa ceea doar atunci .. deci nici nu aveam interes personal ( indiferent de natura lui )

 

cred ca am fost mai haios decat el , chiar daca era in favoarea lui, dar nu asa trebuie sa fie cupidonul ?

Editat de Carhaix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

auci... a fost un moment cel care a pus capac .. dupa ce s-a terminat de baut am plecat sa iau al 2lea rand .. intors la masa tipa spune "bine ca ai venit ca incepuse sa ma plictiseasca"

 

mai degraba am vazut eu ca lui nu-i place de ea, desi vorbeau pe skype (doar de vreo 3 saptamani) destul de aprins si era incantat de ea

 

cred ca nu a fost el cu gandul la intalnire.. ca a fost ceva spontan , invitati de ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu, ma pot intalni cu ea doar prin intermediul lui.. si oricum nu sunt interesat, ca puteam sa ii memorez id-ul si numaraul de telefon, pe care ni-l daduse inainte sa plecam, in caz ca nu ne gasim (si aici cred ca a fost putin sireata, ceea ce este bine, ca a profitat de ocazie sa ii lase lui numarul de telefon) ... si i-as fi ramas daor amic.. ca sunt luat deja

 

iar el.. o sa il mai intreb, poate mai au nevoie de putin timp .. si in background il voi mai presa eu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dada.. asta vroiam si eu sa scriu :o: .. ca imi voi duce rolul pana la capat ... dar va fi doar cu o intrebare gen "ai mai vorbit cu ea" , ca mi-a spus pe drumul de intoarcere ca nu ii place atitudinea ei "cu nasul pe sus" , dar de asta trebuia sa isi dea seama inainte de a accepta sa o vada.. nu-i rau nici asa, nimeni nu a pierdut nimic, am ramas toti cu constatari :P

 

astept sa vad si alte situatii ... si cum s-au terminat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×