Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

S-a ales praful de gimnastica romaneasca

Postări Recomandate

Ieri, Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Gimnastica a decis desfiintarea lotului olimpic de gimnastica, sportivele Catalina Ponor, Floarea Leonida si Daniela Sorfronie fiind trimise sa se pregateasca la cluburile lor. Totusi, ele vor avea o scurta perioada de pauza in urmatoarele zile. Secretarul general al FRG, Adrian Stoica, a declarat ca fetele vor putea participa la Campionatele Mondiale din noiembrie, dar numai daca vor fi in forma buna la Nationalele din octombrie. La Mondiale ele vor fi insotite de antrenorii de la cluburi.

Antrenorii Octavian Belu si Mariana Bitang au spus ca nu vor mai reveni la lotul olimpic si ca deocamdata nu se pune problema de a accepta vreo oferta din strainatate. Cei doi au solicitat ieri rezilierea contractelor cu FRG si cu Comitetul Olimpic si Sportiv Roman, care urmeaza sa aiba loc in zilele urmatoare.

 

Sursa: Evenimentul

 

Mai multe articole din ziarele de azi:

http://www.roportal.ro/stire/gimnastica.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vina e din mai multe parti.

In afara de "protagonistii" direct implicati avem si presa care alearga dupa senzational contribuind la aceasta "opera".

In toti acesti ani toate rufele murdare din gimnastica sa-au spalat in public prin intermediul ziarelor si tv-ului.

E adevarat ca asta e obiectul de lucru al presei dar parca....nu stiu...stiu ca suna absurd ....poate se putea evita asa ceva.

 

Eternii nostri rivali vor jubila. :lol2:

Pacat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut vremea gimnastelor. Acum au chef de distractii...si e normal.Probabil le-a zis cineva - " Get a life ! " si au inteles si ele.Totusi,puteau sa anunte mai din timp ca nu mai au chef de munca,nu sa ne lase asa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ma fratilor... v-ati gasit sa comentati. Cati din voi stiu ce e aia gimnasica? Cate mii de ore de munca? fara copilarie, fara adolescenta, munca, o accidentare inainte de primul mare concurs si esti terminat. Cati din voi cred ca ar rezista la cantonamentele alea? Cati din voi nu si-ar dori ca dupa atatia ani de munca, dupa titluri castigate, sa iesiti intr-o seara cu prietenii? Nu e un lucru care se intampla in fiecare zi. Hai sa stergem cu ele pe jos, campioane mondiale si olimpice pentru ca au iesit la discoteca, sa uitam cate sacrificii au facut ani la randu, de la 4-5 ani pana la 20 pentru ca au vrut sa vada cum se distreaza cei de varsta lor. Va zic eu ca in fata lor trebuie sa ne scoatem palaria(vb la figurat)pt. ca nici unu' din noi nu ar fi in stare sa facem ce au facut ele. Si sunt sigur ca daca vor merge la mondiale nu se vor face de ras, va tine un pariu ca din 6 medalii de aur vom lua cel putin 3 si pe putin inca 3 de alta culoare?

Editat de Heto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×