Sari la conținut
Forum Roportal
ali_ali_ali

windows uptades

Postări Recomandate

Salut !

 

Daca ai windouws cu licenta si alete programe fara licenta poti face update la windows fara probleme?

 

Multumesc!

 

Da ! Ce interes ar avea cei de la Microsoft sa-i protejeze pe altii impotriva pirateriei ?

Nu reusesc sa combata pirateria nici macar pt sistemul lor de operare ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut !

 

Daca ai windouws cu licenta si alete programe fara licenta poti face update la windows fara probleme?

 

Multumesc!

Daca software-ul este de la Microsoft Corp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu fac updateuri de cand am windowsuri originale si pana acum nu am avut nici un fel de problema cu ele....stiu ca e scary sa faci update-uri cand vi prima oara la OS original dar e pt binele sistemului...

Cam da.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fac updateuri de cand am windowsuri originale si pana acum nu am avut nici un fel de problema cu ele....stiu ca e scary sa faci update-uri cand vi prima oara la OS original dar e pt binele sistemului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ! Ce interes ar avea cei de la Microsoft sa-i protejeze pe altii impotriva pirateriei ?

Nu reusesc sa combata pirateria nici macar pt sistemul lor de operare ! :jester:

nu pot sau nu vor?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sau nu vor?!

 

de ce nu ar vrea ?? pierd anual cel putin cateva sute de milioane de parai pt treaba asta si nici nu se pune problema ca nu ar fi platiti indeajuns pt munca pe care o fac. de-aia au si scos vista, pt ca au stiut ca o vreme nu se va mai putea face versiune pirat. peste 10 ani or sa vina cu un nou proiect, mult mai ambitios si mai avansat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sau nu vor?!

 

Nu vad cum ar putea atata timp cat fiecare isi implementeaza propriul sistem de protectie. Cum ar putea verifica Microsoft ca softul este licentiat sau nu? Dar nu m-as mira sa apara un SDK care sa permita altor aplicatii sa foloseasca sistemul de licente si de update Microsoft. Atunci intr-adevar s-ar putea verifica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×