Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Balconul ,inlocuitorului pridvorului de altadata,unde statea bunica sa toarca lana incongurata de muscate rosii si albe,acest ,,accesoriu'' al locuintelor noastre actuale, a devenit din ce in ce mai mult un spatiu de desfatare vizuala,unde primavara aducem ghivecele cu flori,unde servim cafeaua in timp ce privim trecatorii grabiti de pe strada,unde avem un colt de cer si o gura de aer proaspat...sau unde depozitam tot ce nu are loc prin casa,de nu-i voie cu nici un chip sa vezi soarele de vechituri prafuite si urat mirositoare.

Mai nou,balconul este deseori bine izolat si transformat in bucatarie,mai ales la apartamentele de bloc cu incaperi insuficiente,sau e integrat in una din incaperi,acolo unde se doreste extinderea spatiului locuibil.

Idei de amenajari are orice om care doreste sa foloseasca corespunzator acest spatiu.

 

Balconul tau cum e? :tease:

 

Al meu arata asa...inca nu are flori suficiente,dar vor ,,rasari"imediat ce va fi suficient de cald afara....:lol:

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n'am balcoooon :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
he he...la asta ii spui tu balcon? .....credeam ca-i unul de-ala comunist ca al meu, de 1m latime ......

 

Ei,fiecare cum are,acum...o poza vedem si noi?...:bataita:

 

Si un banc on topic:,,Erau doi parinti care aveau un copil.atunci cind voiau sa faca sex trimiteau copilul in balcon .

-Dute in balcon , vezi cine trece pe strada si spunene si noua.

Se duce copilul in balcon si incepe:vine vecinul de la crisma ca merge clatinat.

<mama >

-ok.

Acum vecina de la unu vine de la piata cu doua sacose mari.

<mama>

-ok

Acum vecinii de sub noi fac sex....

<mama>

-da de unde stii?

<copilul>

-pai si copilul lor este in balcon ca si mine''

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as vrea sa-mi refac balconul. 4 metri patrati. Stie cineva o firma de incredere? Eventual cu exemple...

 

Pai da detalii despre ce ai dori,in ce oras esti,cam cat esti dispus sa investesti...si cei interesati presupun ca vor aparea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as vrea sa-mi refac balconul. 4 metri patrati. Stie cineva o firma de incredere? Eventual cu exemple...

 

 

Ce anume vrei sa refaci in balcon? Dimensiunea lui, orice ai face, tot aia de 4 m ramane :airkiss: !Gleduit, dichisit, cu ceva etajere si ghivece deosite poate face sintr-un balcon nashparliu o super mini-gradinita!

 

Eu am un balcon foarte spatios unde mi-am creat un loc de relaxare printre foarte multe flori. O singura imbunatatire tre sa fac: sa reinnoiesc ghivecele. Vreau sa iau ghivece din ceramica, toate la fel, iar etajerele sa le asez simetric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×