Sari la conținut
Forum Roportal
Dark_Heart

Explicatia rasului

Postări Recomandate

stiu ca nu am deschis unde trebuie acest topic ... rog pe cineva sa il mute daca se poate :tease: ... deci, intrebarea este ... cum va explicati rasul? este vreo explicatie stiintifica? daca se poate fara raspunsuri gen "cand cineva face o gluma" :mellow: .. chiar sunt curios .. sper ca ati inteles ce am vrut sa zic ...

imi cer scz daca a mai fost acest subiect si nu am vazut :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rasul.....atat plansul se datoreaza pacatului stramosesc.

Mie mi s-a intamplat de Paste sa asist la un botez,iar in timp ce preotul isi facea predica,ajungand la un anumit punct in care explica coborarea duhului sfant asura lui Iisus,copilul a inceput brusc sa planga si el ne-a spus ca atunci il deranja pacatul stramosesc din cauza aceasta sufera.

La fel ne-a explicat ca se intampla si cu rasul.Rasul dupa cum bine stiti,la fel ca plansul sunt manifestari fizice,deci nu are nici o legatura cu Divinitatea (pt ca acolo nimic fizic nu se va gasi).

Si sa mai completez eu,atunci cand sufletul se incarca peste masura cu energie pozitiva (incat da pe afara ,sa folosesc aceasta sintagma)el se descarca pe "haina" adica pe trup.La fel sa spun un ex. cum iti umpli gura cu apa si torni,torni,iar la un moment dat iti dai seama ca da pe afara.Totul nu curge pe haina,respectiv pamant? asa si cu sufletul

Am explicat din punct de vedere religios si al ocultismului ;)

Editat de misela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rasul.....atat plansul se datoreaza pacatului stramosesc.

Mie mi s-a intamplat de Paste sa asist la un botez,iar in timp ce preotul isi facea predica,ajungand la un anumit punct in care explica coborarea duhului sfant asura lui Iisus,copilul a inceput brusc sa planga si el ne-a spus ca atunci il deranja pacatul stramosesc din cauza aceasta sufera.

La fel ne-a explicat ca se intampla si cu rasul.Rasul dupa cum bine stiti,la fel ca plansul sunt manifestari fizice,deci nu are nici o legatura cu Divinitatea (pt ca acolo nimic fizic nu se va gasi).

Si sa mai completez eu,atunci cand sufletul se incarca peste masura cu energie pozitiva (incat da pe afara ,sa folosesc aceasta sintagma)el se descarca pe "haina" adica pe trup.La fel sa spun un ex. cum iti umpli gura cu apa si torni,torni,iar la un moment dat iti dai seama ca da pe afara.Totul nu curge pe haina,respectiv pamant? asa si cu sufletul

Am explicat din punct de vedere religios si al ocultismului ;)

 

Total gresit!

Cind a terminat Dumnezeu creatia si a vazut cite belele a pus in circa bietului om, i s-a facut mila de el si-a zis: "Macar sa rida, prapaditu'!"

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu ca nu am deschis unde trebuie acest topic ... rog pe cineva sa il mute daca se poate :P ... deci, intrebarea este ... cum va explicati rasul? este vreo explicatie stiintifica? daca se poate fara raspunsuri gen "cand cineva face o gluma" ;) .. chiar sunt curios .. sper ca ati inteles ce am vrut sa zic ...

imi cer scz daca a mai fost acest subiect si nu am vazut :)

 

pai ... uite, faca fumezi ceva verde sigur razi dupa aia ... explicatie ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Total gresit!

Cind a terminat Dumnezeu creatia si a vazut cite belele a pus in circa bietului om, i s-a facut mila de el si-a zis: "Macar sa rida, prapaditu'!"

:) :o: ce bine ar fi sa fie asa cum spui u ;) dar adevarul este ca si stiinta esoterica cat si stiinta religioasa,se intersecteaza aici cand e vb de suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rasul.....atat plansul se datoreaza pacatului stramosesc.

Mie mi s-a intamplat de Paste sa asist la un botez,iar in timp ce preotul isi facea predica,ajungand la un anumit punct in care explica coborarea duhului sfant asura lui Iisus,copilul a inceput brusc sa planga si el ne-a spus ca atunci il deranja pacatul stramosesc din cauza aceasta sufera.

La fel ne-a explicat ca se intampla si cu rasul.Rasul dupa cum bine stiti,la fel ca plansul sunt manifestari fizice,deci nu are nici o legatura cu Divinitatea (pt ca acolo nimic fizic nu se va gasi).

Si sa mai completez eu,atunci cand sufletul se incarca peste masura cu energie pozitiva (incat da pe afara ,sa folosesc aceasta sintagma)el se descarca pe "haina" adica pe trup.La fel sa spun un ex. cum iti umpli gura cu apa si torni,torni,iar la un moment dat iti dai seama ca da pe afara.Totul nu curge pe haina,respectiv pamant? asa si cu sufletul

Am explicat din punct de vedere religios si al ocultismului :o:

:)

rad cu lacrimi...

cum poti sa te exprimi atat de frumos?

:o:

pe bune, rad cu lacrimi---ce inseamna asta?--plang in timp ce rad sau invers?

culmea este ca mancam popcorn in timp ce citeam...

am bufnit in ras si le-am risipit pe pamant...

adica, pe intelesul tau, mi-am descarcat popcornul...am pacatuit risipind popcornul.

;) :o:

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

risul e bun, te destinde si te ajuta sa vezi lucrurile dincolo de stress. Bravo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×