Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

M-am indragostit de un coleg de serviciu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Precizez inca de la inceput,ca am o relatie,stabila..teoretic,de aproape 2 ani de zile.Locuiesc cu iubitul de mai bine de 1 an.Lucrurile nu merg tocmai bine si n-au mers niciodata mai bine.

Am renuntat,am revenit si tot asa,timp de 2 ani.Imi spun mereu ca o sa plec odata pt totdeauna,dar in acelasi timp stiu ca,daca ar veni dupa mine m-as intoarce.

Pt ca,niciodata cand ne-am despartit,nu a aparut nici un alt barbat care sa ma atraga.

Mereu mi-am zis ca,o sa renunt la relatie,atunci cand va aparea un altul.

 

M-am angajat recent intr-un loc si intamplator,am un coleg dragut.

Lucreaza si femei si inca 2 barbati,dintre care unul casatorit.Dar numai unul dintre ei m-a atras din prima.

Daca ar fi sa-l descriu pe el,as putea spune : Misterios. :doh:

 

In 2 saptamani nu am aflat prea multe despre el.Nici nu-mi permit sa fac investigatii.Toti colegii stiu ca am o relatie serioasa,imi cunosc unii din ei si iubitul,deci nu vreau sa pic prost.

Cu tipul nu am schimbat prea multe vorbe.Nu lucram in acelasi birou si ne vedem doar o ora,doua si atunci muncim,nu stam la taclale.Eu am tot cautat motive sa ajung la el,dar e cam greu,pt ca fiecare avem treaba noastra acolo la servici si nu prea interactionez cu el.

Azi l-am vazut ca isi face curatenie in birou si ma gandeam: CE barbat harnic :o:

I-am zis ca nu am vazut pana acum un barbat care sa faca asa,curatenie,singurel.Mintisem :doh:

Mi-a spus ca,aici (scuze,am uitat sa mentionez,ca nu-i roman :o: ),ei au o alta mentalitate si barbatii fac si curatenie si mancare,de toate.

Am mai glumit noi asa,pe tema si cam atat.

Am aflat ca are fix varsta iubitului meu si locuieste singur.Nu are iubita :cry:

 

Eu sincer,nu stiu ce vreau.Nu-l vad un tip aventurier si nici eu nu sunt.Nu mi-a facut ochi dulci din prima si nici acum nu e pe fatza.Cel putin mie nu mi se pare.Dar eu simt ca avem asa ceva....fara cuvinte.Poate ma inseala intuitia,dar nu prea ma insel eu :cry:

Nu vreau sa intru nici in belele,nu vreau sa-mi insel nici iubitul,chiar daca nu ma merita si s-a purtat si se poarta jalnic cu mine.

De mult imi doresc altceva...asteptam sa apara ceva...imi doream asa tare sa ma indragostesc.Nu ma pot declara indragostita,dar il plac,f mult..chiar daca nu-l cunosc f bine.

Am auzit ca nu consuma alcool,nu fumeaza,face mult sport.Pare un tip ok. :D

 

Astept sfaturi,parere,critici.Luati in calcul tot pls si nu ma judecati din prima,pt ca ar mai fi multe de spus,dar nu vreau sa ma intind.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu vreau sa joc dublu.Puteam sa o fac de nenumarate ori,dar pur si simplu nu m-am bagat.

Dar nici nu vreau sa pierd tot pt nimic.

E cam,ciudat...nu stiu ce sa fac.

Momentan,nu am absolut nici o legatura cu colegul.Si nici macar nu flirtam in mod direct.E o chestie platonica.

Dar ma intreb : Daca o sa-mi placa din ce in ce mai mult ? Sa las sa treaca totul pe langa mine ? Sa joc pe o singura carte ? Habar n-am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa credeam,ca il iubesc.

Dar uneori ma intrebam : Cum poti iubi o persoana care uneori(adica des),te scarbeste cu tot ceea ce spune si face.

Atunci,unde mai e iubirea ? Ce este de fapt,daca nu iubire ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Colegul are 27 de ani.Ce m-a atras la el de la inceput,a fost : corpul.

Da,nu credeam ca o sa spun asta vreodata despre un barbat.Nu prea ma uit la corp.Mai mult la fatza :doh:

 

La el,mi-au aterizat ochii pe forme :cry: Acum am impresia ca,gandesc ca si barbatii :D

 

 

La fata,nu e cine stie ce frumusete.E dragut si atat.Nu pot spune ca este idealul fizic la care am visat toata viata mea.Nici nu credeam ca,ma va atrage vreodata un tip care seamana cu el.

Ce ma intriga,este misterul lui.Nu vorbeste mult.Nu face glume proaste.Nu intervine in discutii.E un tip foarte la locul lui,isi vede de munca si dupa ce iasa pe poarta,devine total un necunoscut.

Are ceva,poate ca nu poti exprima in cuvinte atunci cand placi pe cineva asa subit.Nu pot spune ce are,ma trec doar fiorii cand trec pe langa el si parca ii simt energia cand sunt mai aproape de el..Ma simt ciudat.

Nu mi-a placut nimeni in 2 ani,decat mici flirturi si atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca face un pas colegul eu zic sa profiti, pana una alta, nu e nimic. Apoi , vezi tu, ar fi bine sa o rupi cu actualul.

Nu stiu cum poti iubi asa o persoana, facem filme in cap si revedem doar episoadele bune. E de fapt un serial.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil sentimentele le-ai pierdut undeva pe drum.

nu te mai complace in situatie,se intampla sa ti se termine dragostea pentru cineva.

stiu ca e greu sa pleci dar e si mai greu sa continui asa.

ai dreptul sa fi fericita,ai dreptul sa o iei de la capat,indiferent ca e cu colegul tau sau cu altcineva.

nu este iubire atunci cand partenerul te scarbeste.

de cand simti asta?

si inca ceva,daca simti asa pentru partenerul tau,e posibil ca orice alt barbat sa-ti para printul,ai grija.

 

 

 

M-am gandit si la ce spui tu.Cat de perfect este barbatul pe care nu-l cunosti..... :doh:

Stiu care sunt riscurile.Mie si groaza sa o iau de la capat cu alta persoana.Tot timpul ma gandeam...macar pe al meu il stiu si cu bune si cu rele...altul,daca e mai rau de atat.

 

 

Fiecare om are pasaricii lui pe creierii.La altul ma va enerva altceva.Nu exista om perfect.

Dar pe de alta parte,ma gandesc ca este o loterie viata,casnicia,dragoste.Daca stau langa un broscoi,care de fapt nu o sa se transforme in print niciodata ... ?

Daca unii barbati fac mai mult si eu ma complac,cu gandul ca,toti sunt la fel...?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,dar f greu.

Si uneori mi-e frica ca nu o sa pot sta singura.

O sa raman singura pe aici.Nu am familia langa mine,nu am prietene.

Voi locui singura,imi voi gasi casa goala in fiecare zi..nici un om in ea...nici o vorba cu nimeni in casa..ma cam ingrozeste. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i ca te-ai indragostit de el ,dar sa o spui in asa fel incat sa para o gluma sa-i vezi reactia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa nu fiu nici o zi singura.Sa sar dintr-o relatie in alta,sa nu simt despartirea,sa nu ma gandesc la ea.

Dar in acelasi timp,stiu ca nu e posibil.

Ori renunt la relatie si astept pe urma minuni,ori ma bag intr-o aventura(ceea ce nu-mi aduce la final nici un castig...nu pot face din amant sot..asta este ..sigur).

Un barbat serios si de viitor nu sare pe tine din prima zi sa locuiti impreuna.Iar perioada aia tranzitorie de la o relatie la alta,ma omoara.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×