Sari la conținut
Forum Roportal
alex_dog1805

cum sa castigi mai multi bani cu google adsense sau cu orice alt advertiser;)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu as avea o propunere. sa ne facem un grup de cateva persoane care folosesc google adsense si care nu au un trafic mare sa ne dam click-uri reciproc, click-uri pe site pt a scade ctrl paginii ip dinamic, stergem cookie tot . cine vrea sa se bage sa trimita un mail la mafia_underground_2005@yahoo.com cu adresa web site-ului si o sa va bag eu in lista:-* . haideti sa ne imbogatim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as avea o propunere. sa ne facem un grup de cateva persoane care folosesc google adsense si care nu au un trafic mare sa ne dam click-uri reciproc, click-uri pe site pt a scade ctrl paginii ip dinamic, stergem cookie tot . cine vrea sa se bage sa trimita un mail la mafia_underground_2005@yahoo.com cu adresa web site-ului si o sa va bag eu in lista:-* . haideti sa ne imbogatim

:bye:

mai citeste inca odata despre adsens

crede-ma ca m-am gandit si eu la asta....inainte sa aflu cum functioneaza

mai intai iti trebuie o pagina www...cu un url valid...

apoi iti terbuie si un cont in banca la care sa ai atasat un card bussiness...din care google sa-si traga banii....

google penalizeaza clickurile multiple....si pana la urma te da afara.....

Ideea e ca, chiar daca ai un venit de 1$ pe luna de la adsense, daca nu il declari, iei intre 2-7 ani de puscarie...

 

Este o forma de venit suplimentar pentru o "persoana fizica rezidenta", si desigur trebuie declarat...

 

Si ca sa il declari, trebuie sa estimezi cat vei castiga anul viitor, si sa platesti suma respectiva pe luna. Daca ai declarat mai putin decat ai castigat, poti sa aduci reglementari anul viitor. Daca ai declarat mai mult decat castigi, sau daca google se decide brusc sa te dea afara ca nu ii place ceva la site-u tau, atunci tot trebuie sa platesti pana la sfarsitul anului, si singura metoda de a scapa de plata e sa te sinucizi

 

mai intereseaza-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

 

Mai bine ati reciti si acum dupa 5-6 luni ce ati scris.

 

Propunerea din primul post incalca termenii si conditiile programului AdSense oferit de Google iar treaba cu impozitul anticipat cu un an inainte e o mare aberatie.

Editat de Adi Barb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minte de copil, asa ca nu va mai bateti capu sa raspundeti ...

De ce spun asta ? Deoarece acest lucru este sugerat chiar de adresa de mail "mafia_underground_2005@yahoo.com"

 

PS : Draga Alex, succes in afaceri :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reclamele alea nu sunt facute sa dea lumea in prostie click pe ele ! Sa se imbogateasca nush ce pusti visator. Exista o politica, un regulamet... Risti sa fi banat din google in felu asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adsense daca vede acelasi ip de mai multe ori in decurs de cateva zile sau chiar o luna , iti baneaza contul fara discutii. Nu riscati!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce gandire are si copilu , el nu se gandeste ce echipa are in spate corporatia google , el crede ca aia se joaca nu au grija :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adsense daca vede acelasi ip de mai multe ori in decurs de cateva zile sau chiar o luna , iti baneaza contul fara discutii. Nu riscati!!!

Si io daca ma apus sa intru pe acelasi site in fiecare zi (cum ar fi un forum) si din cand in cand mai dau click... asa ca imi amintesc ca exista firma aia si mai am o treaba cu ea... Sau poate nici nu imi amintesc ca am facut click ieri... De unde stie google ca e legal sau ilegal?? Ca am legatura sau nu cu forumu??? Sau sunt numa un nebun???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

 

Mai bine ati reciti si acum dupa 5-6 luni ce ati scris.

 

Propunerea din primul post incalca termenii si conditiile programului AdSense oferit de Google iar treaba cu impozitul anticipat cu un an inainte e o mare aberatie.

 

poti sa imi scri un mesaj privat pe adresa p3l3rinulRUS@yahoo.com pls legat de cum e treaba cu addsense.

 

daca in 6 luni castigi vreo 100$ trebuie declarati pe undeva? exista riscuri? care e treaba cu puscaria? daca castigi mai mult, trebuie declarat ceva pe undeva? pls replay

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×