Sari la conținut
Forum Roportal
= Burning Legion =

Cum poti sa faci un site non-existent ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut ca daca bag in browser un site care nu exista dar e pe ip-ul meu ( exemplu : http://IP/55556565dsadasusuxusax ) imi apare o eroare ca site-ul nu exista si bla bla bla ..... dar am vazut ca daca dau click AICI este tot o pagina care nu exista de ce nu da aceeasi eroare de ce este asa de marpha ?

 

Trebuia sa dea o eroare ca pagina dorita nu exista !

Dar in schimb imi apare la ceva asemanator numai ca ei au putut sa modifice asta cum ?

Intrebare este cum pot sa fac o pagina deasta non-existenta ?

In loc sa mai apara eroarea aia sa-mi zica si mie la mine de exemplu "Ati introdus o adresa gresita ! Incercati dinou cu mai multa atentie sau vizitati unul din linkurile noaste ****.ro *****.ro.ro *****.com.ro ******.ro !

 

ASTEPT un raspuns ! Multumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tine de configurarea serverului de web. Eroarea pe care trebuie sa o tratezi este 404. Daca nu ma insel, in apache se foloseste directiva ErrorDocument; de exemplu ErrorDocument 404 /error/nodoc.html

 

Iar in nodoc.html pui ce vrei tu sa se afiseze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut ca daca bag in browser un site care nu exista dar e pe ip-ul meu ( exemplu : http://IP/55556565dsadasusuxusax ) imi apare o eroare ca site-ul nu exista si bla bla bla ..... dar am vazut ca daca dau click AICI este tot o pagina care nu exista de ce nu da aceeasi eroare de ce este asa de marpha ?

 

Trebuia sa dea o eroare ca pagina dorita nu exista !

Dar in schimb imi apare la ceva asemanator numai ca ei au putut sa modifice asta cum ?

Intrebare este cum pot sa fac o pagina deasta non-existenta ?

In loc sa mai apara eroarea aia sa-mi zica si mie la mine de exemplu "Ati introdus o adresa gresita ! Incercati dinou cu mai multa atentie sau vizitati unul din linkurile noaste ****.ro *****.ro.ro *****.com.ro ******.ro !

 

ASTEPT un raspuns ! Multumesc anticipat !

 

este simplu...asa a facut administratorul site-ului respectiv sa apara pagini care nu sunt hostate la ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×