Sari la conținut
Forum Roportal
me_myself_and_i

Universitate de CG in Romania?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine cunoaste vreo Universitate din Romania in care sa predea CG (computer graphics)? Ma intereseaza numele universitatii si numele sectiei ca eu nu am gasit nici una pe teritoriul tarii noastre. Multumesc mult. :yahoo: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg la ce va trebe voua univeritati si diplome , cand poti sa inveti singur de pe net , ai tot ce doresti acolo , google is your friend!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg la ce va trebe voua univeritati si diplome , cand poti sa inveti singur de pe net , ai tot ce doresti acolo , google is your friend!

Jo...sa stii ca diplomele ajuta enorm....in toate domeniile si perspectivele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine cunoaste vreo Universitate din Romania in care sa predea CG (computer graphics)? Ma intereseaza numele universitatii si numele sectiei ca eu nu am gasit nici una pe teritoriul tarii noastre. Multumesc mult. :roll: :plane:

 

Eu am gasit:

- Universitatea nationala de arte din Bucuresti (facultatea de arte plastice, sectia grafica)

- Universitatea de arta si design din Cluj-Napoca (facultatea de arte plastice, sectia grafica sau foto-video-procesare computerizata a imaginii)

- Universitatea de arte "George Enescu" din Iasi (facultatea de arte plastice, decorative si design, sectia arte plastice).

Cam astea sunt.

 

Jo...sa stii ca diplomele ajuta enorm....in toate domeniile si perspectivele

De acord. Ajuta foarte mult, mai ales daca vrei sa te angajezi in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×