Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Cele 10 "porunci" ale lui Toma necredinciosu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cele 10 " porunci" ale lui Toma necredinciosu la care trebuie sa raspunda credinciosii!

 

1) De ce Dumnezeu il trimite pe diavol aliasSatana alias Lucifer pe pamant? (Apocalipsa 12.12)

 

2) De ce Diavolul (Lucifer in latina, Luceafarul in romana, sau Steaua Stralucitoare de Dimineata, Venus ) se justifica si ne spune ca va veni pe pamant sa isi vesteasca biserica si se va naste in familia lui David! (Apocalipsa 22.16)

 

3) Ce relateaza martorii la evenimentul trantirii lui Lucifer la pamant ? si steaua celor 3 pastori! (Isaia 14,12, Luca 10.18)

 

4) Cum apostolii anunta ca Luceafarul de dimineata (Lucifer) incepe sa isi infinteze propria biserica! (2 Petru 1.19)

 

5) Cum Isus recunoaste motivul venirii sale pe pamant:(Luca 12:49, Luca 14:26, Matei 10:34, Luca 19.27)

 

6) Isus recunoaste ca nu e Fiul lui Dumnezeu si confirma motivul venirii sale ...Luca 4: 41,

 

7) Adevarata origine si caracterul lui Isus recunoscute de el insusi in ... Ioan 15.1

 

:roll: Placerile oferite de catre Isus celor care au ales sa-i urmeze calea...Matei 16:24

 

9) Despre cine conduce acum biserica in numele lui Dumnezeu .... 2 Tesaloniceni 2:4

 

10)Ce functie detine Iisus dupa moartea si invierea sa, si implicit ce poate oferi el celor care i-au urmat calea....Apocalipsa1.18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scopul scuza mijloacele :roll:)

Daca asa ne va atrage mai mult spre credinta, atunci merita :o:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da va va atrage mai mult spre credinta ca religia este ...daca nu o prostie ...atunci macar o sarlatanie ...desi eu cred ca la cuprinde pe amandoua!Fac pariu ca nici un credincios nu e in stare sa comenteze citatele recomandate, ba chiar isi baga capul in nisip ca strutul incercand astfel sa scape de "problemele incomode" ale religiei in era informatiei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cele 10 " porunci" ale lui Toma necredinciosu la care trebuie sa raspunda credinciosii!

 

1) De ce Dumnezeu il trimite pe diavol aliasSatana alias Lucifer pe pamant? (Apocalipsa 12.12)

 

2) De ce Diavolul (Lucifer in latina, Luceafarul in romana, sau Steaua Stralucitoare de Dimineata, Venus ) se justifica si ne spune ca va veni pe pamant sa isi vesteasca biserica si se va naste in familia lui David! (Apocalipsa 22.16)

 

3) Ce relateaza martorii la evenimentul trantirii lui Lucifer la pamant ? si steaua celor 3 pastori! (Isaia 14,12, Luca 10.18)

 

4) Cum apostolii anunta ca Luceafarul de dimineata (Lucifer) incepe sa isi infinteze propria biserica! (2 Petru 1.19)

 

5) Cum Isus recunoaste motivul venirii sale pe pamant:(Luca 12:49, Luca 14:26, Matei 10:34, Luca 19.27)

 

6) Isus recunoaste ca nu e Fiul lui Dumnezeu si confirma motivul venirii sale ...Luca 4: 41,

 

7) Adevarata origine si caracterul lui Isus recunoscute de el insusi in ... Ioan 15.1

 

:roll: Placerile oferite de catre Isus celor care au ales sa-i urmeze calea...Matei 16:24

 

9) Despre cine conduce acum biserica in numele lui Dumnezeu .... 2 Tesaloniceni 2:4

 

10)Ce functie detine Iisus dupa moartea si invierea sa, si implicit ce poate oferi el celor care i-au urmat calea....Apocalipsa1.18

 

 

Biblia contine multe taine pe care omul nu poate sa le inteleaga cu intelepciunea lui limitata.Dumnezeu a facut in asa fel incat cei care cred ca vor putea sa afle ei singuri tainele,sa ajunga in starea ta.

 

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat!Prima si cea mai Mare Taina este faptul ca ea Biblia nu a fost niciodata inspirata de nici un Dumnezeu ci furata de la o alta religie, fiind modificata si pusa sa lucreze pentru o religie de care Dumnezeul Yahwe nici nu a auzit macar!Asa-i ca taina asta ...E MAREEEE!!!!????Tare ma mir de ce a fost atat de prost Lavey ...autorul Bibliei Sataniste ... si nu a luat si el "scripturile" evreilor ...le-ar fi adaptat conform intereselor sale ...si ar fi putut usor dovedi ca Biblia Satanista este si ea inspirata de acelasi Dumnezeu ca si cel care a inspirat Biblia crestinilor!Sau numai crestinii, sunt cei care au primit de la Dumnezeu dreptul de a fura si modifica scripturi in interesul lor?Sper ca esti in stare sa urmaresti idea ...caci la un raspuns clar si logic ...nu ma pot astepta ca doar stiu cine imi scrie!Cat despre a ajunge in starea mea.... e greu ... pentru asta trebuie sa intelegi ca Dumnezeu insusi este Lumina (cunoastere) si ADEVAR!!!Cei care spun ca Minciuna si Furtul intelectual sunt inspirate de Dumnezeu si cuprinse in Biblie ...nu au nimic in comun nici cu Adevarul, nici cu Lumina ...si cu atat mai putin cu Dumnezeu ...adica devin asa ca tine...vanduti lui Isus ...alias Lucifer alias Stapanul Cheilor Iadului ...sau mai pe scurt ...vanduti diavolului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nonsens...

ce aberatii!!!

de unde ai scos cele 10 asa zise porunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biblia contine multe taine pe care omul nu poate sa le inteleaga cu intelepciunea lui limitata.Dumnezeu a facut in asa fel incat cei care cred ca vor putea sa afle ei singuri tainele,sa ajunga in starea ta.

 

Nu exista taine cand ea indeamna la violenta. Violenta nu are scuze, mai ales cand ceva se vrea a fi inaltator........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />nonsens...<br />ce aberatii!!!<br />de unde ai scos cele 10 asa zise porunci?<br />

 

Daca vezi ca dau trimiterea la citate din Biblie?....de unde sa le fi scos?....din scufita rosie?

 

Eu le consider Porunci ... deoarece ele cer raspuns urgent din partea Bisericii ... caci neglijandu-se raspunsul, sau a interpreta gresit .... scoate in evidenta in mod CLAR .... originea si natura diabolica a crestinismului .... si acest lucru in era informatiei este sinonima cu sinuciderea ei!

 

Deci decat comentarii pe langa ...daca sunteti "mari teologi" ...va rog sa raspundeti on topic ....caci altfel ramane cum reiese din Biblie ...si anume ca Isus e Dracu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vechiul testament-un pedagog spre hristos;umbra celor viitoare................avem si sfinta traditie..........;noul testament....legea iubirii................da-mi ceva clar la faptul ca iisus e...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />vechiul testament-un pedagog spre hristos;umbra celor viitoare................avem si sfinta traditie..........;noul testament....legea iubirii................da-mi ceva clar la faptul ca iisus e...........<br />

 

Urmareste atent citatele date ...si incearca sa le intelegi ... acolo ai exemplele clare ...

 

Doar una din Intrebarile "cheie" ...cine dupa moarte, pardon inviere, ajunge stapanul Iadului, ce poate fi? Manastire intr-un picior ghici ciuperca ....Apocalipsa 1.18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×