Sari la conținut
Forum Roportal
Mephistofel

Maxime si citate celebre

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Mărirea deșarta si iubirea de argint,acestea sunt nește neputinți iuți ale sufletulu..." Razvan si Vidra B.P.Hasdeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s2wh0z.png

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" În Germania au venit prima dată şi au luat comuniştii; nu am protestat pentru că nu eram comunist. Apoi au venit şi i-au luat pe evrei; nu am protestat pentru că nu eram evreu. După aceea, au venit şi i-au luat pe sindicalişti; nu am protestat pentru că nu eram sindicalist. Au venit şi i-au luat pe catolici; nu am protestat pentru că eram protestant. În cele din urmă, au venit după mine şi nu a mai rămas nimeni să protesteze.”


Martin Niemoller


Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Când minciuna a venit întâi şi-ntâi pe pământ, a prânzit c-un gazetar şi-a fost poftită-n gazdă la un avocat."     Mihai Codreanu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Starea la joc este de felul ei labilă. În fiecare clipă, viaţa obişnuită poate reintra în drepturile ei fie printr-un şoc din afară, care strică jocul, fie printr-o încălcare a regulilor, fie din interior, printr-o discontinuitate a conştiinţei ludice, printr-o deziluzie, printr-o trezire la realitate.

 

Johan Huizinga

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Realitatea si viata ti o construiesti tu. Nu e ceva dat. Date pot fi anumite conditii sociale, politice, etc. De aici mai departe, depinde de fiecare dintre noi ce alegeri facem. De bun simt sau nu. Alegem vulgaritatea sau profunzimea. Iubirea sau ura. E simplu. Ce alegi si ce propagi de asta ai parte." - Oana Pellea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Tot ceea ce vedem ascunde altceva. Şi întotdeauna dorim să vedem ce se ascunde în spatele a ceea ce privim."

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

24ybo8g.png

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×