Sari la conținut
Forum Roportal
piti_eu

cum sa faci importuri din china

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am ceva bani de investit si am auzit ca importurile din china sunt foarte profitabile.

va rog sa ma ajutati cu ceva informatii

depinde ce vrei sa importi si de citi bani dispui...... :flowers:

multa iubire.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am in jur de 50.000 euro,iar de adus nu stiu ce sa aduc

dar nu stiu modalitatile

trebuie sa ma duc eu acolo?

in primul rand decide ce vrei sa cumperi(pot fi din domeniu in care profesezi - asta tu stii ce iti place), apoi fa un studiu de piata( posibili cumparatori)..... vezi vama produselor pe care vrei sa le aduci , unde sa le depozitezi( daca ai unde e si mai bine)- fa calculul la toate astea, decide suma( la inceput mai mica)... pregateste terenul in romania mai intai si avind toate astea restul incet incet va veni pe parcurs.....

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai dreptate. intai trebuie sa am piata.asta am mai facut

dar import din china nu am mai facut!!!

a fost cineva acolo?stie cum merge treaba?

dupa ce ai piata si ai date de vama , dupa ce decizi ce sa cumperi da-mi o adresa de email si mai discutam :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzisem la un moment dat ca importurile din China care intra prin portul Constanta sunt scutite de nu stiu ce accize sau taxe. Cerceteaza tu chestia asta...

Modalitatea de transport cea mai simpla este vaporul...si cea mai ieftina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil iti trebuie si certificat ca produsele aduse respecta legislatia europeana; asta cel mai bine sa intrebi la vama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzisem la un moment dat ca importurile din China care intra prin portul Constanta sunt scutite de nu stiu ce accize sau taxe. Cerceteaza tu chestia asta...

Modalitatea de transport cea mai simpla este vaporul...si cea mai ieftina.

 

Slabe sanse. Acum suntem in UE, nu cred sa ia taxele pt un port asa...

 

Nu se merita sa faci transport decat pentru un container plin. Orice mai putin nu se merita. Ti-asi recomanda haine, ca piata. Costul de productie e foarte mic, dar, le poti vinde cu foarte mult. :tease:

 

Banii aia mai bine ii bagi in imobiliare. Cumpara un teren langa bucuresti, nu renunta la slujba ta, si peste 5 ani il vinzi cu mai mult, sau, pardon, MULT mai mult... :) Am neste prieteni care au facut un profit imens din asta.

 

Daca tot vrei sa faci import, fa de ceva din tarile europene. E mai usor la inceput, fara taxe vamale, vama e foarte simpla, si poti sa faci mult mai ieftin, chiar si cantitati mici de sub o tona... Sunt compani specializate in importuri de astea mici, care transporta de la mai multi pana se face un tir...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×