Sari la conținut
Forum Roportal
thenorishor

K1 viza-URGENT

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut

Tocmai m-am inregistrat ca membru pentru ca am cateva intrebari.Ideea este ca am incercat sa aflu mai multe despre viza de logodnica insa totul pare atat de complicat. Urmeaza sa fac programare pt examenul medical.Intrebarea mea este daca examenul emdical nu iese perfect sau sunt unele neregularitati..ce se intampla? nu imi vor da viza? Si de asemenea dupa ce sunt programata la interviu cam cat dureaza interviul? este obligatoriu ca si el sa vina cu mine sau e ok daca merg si singura? interrviul va fi in engleza? si cand te anunta daca ai primit viza dupa mai mult timp sau imediat?

Orice informatie este pretioasa in acest moment pt mine.Va rog sa ma ajutati.Astept orice raspuns ASAP.Multumesc mult.

Mariuca :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea mea este daca examenul emdical nu iese perfect sau sunt unele neregularitati..ce se intampla? nu imi vor da viza? Astept orice raspuns ASAP. Multumesc mult. Mariuca :P

 

 

 

Ce inseamna ASAP?

 

Examenul medical consta dintr-o consultatie, analiza de sange pentru boli transmise pe cale sexuala si alte boli contagioase primordial si raze la plamini si ori ce nu se pare normal la medicul care face examinarea.

 

Daca iese analiza de sange cu CRUCI, nu primeste nimeni viza!!! nici cei care par la vederea libera ca n-ar fi mental normali si orice ei constata ca nu este paralel cu normalitatea.

 

La interview mergi singura pana nu este specificat pe hartie ca trebuie sa te prezinti cu el!!!

N-ai timp sau de ce intrebi cat dureaza?

 

Este o observatie de caracter!!! de obicei acolo dau cu mucii in fasole tinerele de nervi si atitudine de ...

 

In engleza !!! ca doar in ce limba vorbesti cu iubitul de logodnic??? si daca ajungi acolo tot in engleza se va continua discutia, asta nici n-ar mai fi o intrebare in ziua de azi!

 

Daca in RO ai o programare la un avocat sau ceva oficial, iti spune pe secunda cat o sa dureze???

 

Mai departe nu stiu ca eu nu asa am emigrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce inseamna ASAP?

 

Examenul medical consta dintr-o consultatie, analiza de sange pentru boli transmise pe cale sexuala si alte boli contagioase primordial si raze la plamini si ori ce nu se pare normal la medicul care face examinarea.

 

Daca iese analiza de sange cu CRUCI, nu primeste nimeni viza!!! nici cei care par la vederea libera ca n-ar fi mental normali si orice ei constata ca nu este paralel cu normalitatea.

 

La interview mergi singura pana nu este specificat pe hartie ca trebuie sa te prezinti cu el!!!

N-ai timp sau de ce intrebi cat dureaza?

 

Este o observatie de caracter!!! de obicei acolo dau cu mucii in fasole tinerele de nervi si atitudine de ...

 

In engleza !!! ca doar in ce limba vorbesti cu iubitul de logodnic??? si daca ajungi acolo tot in engleza se va continua discutia, asta nici n-ar mai fi o intrebare in ziua de azi!

 

Daca in RO ai o programare la un avocat sau ceva oficial, iti spune pe secunda cat o sa dureze???

 

Mai departe nu stiu ca eu nu asa am emigrat.

 

Salut

Multumesc foarte mult Olga Khan pentru raspuns. Am sa ma straduiesc sa nu dau cu mucii in fasole . Si inca ceva..cred ca ai inteles gresit interesul meu pentru informatiile de viza.Nu asa intentionez sa emigrez..prin aceasta viza intentionez sa fiu alaturi de cel pe care chiar il iubesc. Acum imi dau seama ca daca tu crezi ca vreau doar sa emigrez...atunci ei sunt mult mai transhanti si mai sceptici.Bine ca mai sunt si alti oameni care chiar cred ca love conquers everything.ASAP inseamna as soon as possible..de obicei cei care folosesc netu' stiu termenul.Si inca ceva...mai bine nu mai imi raspunde si nu ma mai baga in seama pe forum daca raspunzi atat de ...acid.Sa-ti gasesc definitia pt acid?

Oricum sa ai o zi buna precum iti e inima!

PS Daca ai de gand sa improshti cu noroi si sa dai un reply in care incepi sa te tziganesti ca la usha cortului te sfatuiesc sa te abtii.Multumesc inca o data pt tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"...cred ca ai inteles gresit interesul meu pentru viza.

 

love conquers everything. Oricum sa ai o zi buna precum iti e inima!

PS care incepi sa te tziganesti ca la usha cortului

 

 

Tu nu-ti dai seama inca de multe, printre care si atitudinea proasta de satra pe care o ai, dar n-ai cum s-o vezi ca te crezi cool si pana nu te vei lovi de ceva mai tare!!! si atunci iar apari cu ASAP-urile pe forum, ca la usa cortului, exact!!! ca alta usa nu cunosti. Am vazut eu tzigancuse destepte cu sutele, nu ma trisezi cu love-ul !!!

 

La mamitzica ta sa spui ce sa faca nu mie!!! ai inteles!!!

 

PS. Zilele mele trec mai bine ca ale tale, trecute si viitoare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu-ti dai seama inca de multe, printre care si atitudinea proasta de satra pe care o ai, dar n-ai cum s-o vezi ca te crezi cool si pana nu te vei lovi de ceva mai tare!!! si atunci iar apari cu ASAP-urile pe forum, ca la usa cortului, exact!!! ca alta usa nu cunosti. Am vazut eu tzigancuse destepte cu sutele, nu ma trisezi cu love-ul !!!

 

La mamitzica ta sa spui ce sa faca nu mie!!! ai inteles!!!

 

PS. Zilele mele trec mai bine ca ale tale, trecute si viitoare!!!

Exact ce spuneam..reply ca la usa cortului.hi hi hi hi:):beee::)bv..tine-o tot asha tanti Olga!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact ce spuneam..reply ca la usa cortului.hi hi hi hi:):(:)bv..tine-o tot asha tanti Olga!

 

 

 

Asa mai iesi din cort sa dai cate un reply naspa !!! altfel acolo intepeneai cu pipa'n gura in asteptarea "love"-ului eternal!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga , te-ai intors cu fata la cearceaf si cearceaful....... Singura de aici care a dat cu "mucii in fasole"(expresie tampa) esti tu , nu fata care a intrebat(asta ca sa nu traiesti cu impresii gresite).

 

 

Interviul nu stiu daca este neapart in engleza , depinde daca vrei sa ramai de tot sau nu .

Eu am fost pt. viza turistica si tanti aia m-a intrebat tot intr-o romana pocita, ca vroiam sa-i raspund in engleza sa nu se mai chinuie.

Examenul medical se face ca sa nu ai vreo boala contagioasa si sa pui astfel in pericol o gramada de lume.

Interviul dureaza 10 minute , de programat de programeaza ei.Nu cred ca trebuie sa-l duci si pe el dar cel mai bine e sa suni sa intrebi(daca e cu tine in tara logodnicul).

Suni tu pt. programare , platesti o taxa si primesti un nr de tel. cu cod. Intreaba la banca transilvania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olga , .................................

 

 

Adreseaza-te celui care are nevoie de informatii nu mie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Eu sint cetatean american.

 

 

si cam tot tu dai cu mucii in fasloe ca nimeni n-a inteles nimic din cele scrise ca nu esti capabil sa descrii ceva pe intelesul tuturor, doar cum iti aduci aminte pe sarite si .......... cu lipsuri.

 

Sper ca nu mai esti sup.

 

 

Ce zici, imi pun mintea cu tine??? si cu multi altii .... de ce as fi eu sup. ??? eu n-am nevoie de nimic de la tine.

Sint foarte obisnuita cu fiinte din astea, emancipate, inteligente, atotstiutoare, descurcarete etc., care ajung aici sub diferite forme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olga , te-ai intors cu fata la cearceaf si cearceaful....... Singura de aici care a dat cu "mucii in fasole"(expresie tampa) esti tu , nu fata care a intrebat(asta ca sa nu traiesti cu impresii gresite).

Interviul nu stiu daca este neapart in engleza , depinde daca vrei sa ramai de tot sau nu .

Eu am fost pt. viza turistica si tanti aia m-a intrebat tot intr-o romana pocita, ca vroiam sa-i raspund in engleza sa nu se mai chinuie.

Examenul medical se face ca sa nu ai vreo boala contagioasa si sa pui astfel in pericol o gramada de lume.

Interviul dureaza 10 minute , de programat de programeaza ei.Nu cred ca trebuie sa-l duci si pe el dar cel mai bine e sa suni sa intrebi(daca e cu tine in tara logodnicul).

Suni tu pt. programare , platesti o taxa si primesti un nr de tel. cu cod. Intreaba la banca transilvania.

Black Sin multumesc tare mult pt msg.I-am sunat eu si m au programat la interviu.Nu am platit nici o taxa si nu mi au dat nici un cod.Oare de ce? ele 3 doamne cu care am vb s-au purtat tare urat...erau tarre sictirite si sincer nu stiu de ce pt ca pana la urma presupun ca sunt platite bine si e un job dragut. Ideea e ca mi au zis ca tre doar sa platesc interviul 100 dolari. In rest nmk! Cred ca interviul va fi in engleza. Dar nu ma deranjeaza.Imi este doar teama sa nu fie o persoana .....nu prea draguta.Eh asta e! Cu Dumnezeu inainte ! Multumesc inca o data. O zi frumoasa!:evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×