Sari la conținut
Forum Roportal
fire

romanca gravida la 67 ani cu gemeni ??? egoism ori .....

Postări Recomandate

Am fost intr'un fel socata sa aud la radio ca o romanca "Adriana Iliescu" , cred ca a zis invatatoare de profesie, care urmeaza sa iasa la pensie este insarcinata cu gemeni in urma tratemetelor de fertilitate, nu a dat detalii daca locuieste in SUA ori in Romania, si poate nu am retinut bine virsta ori 62 ori 67 ( mi'a intrat in minte ultima), cu toate ca mi se pare inaintat in virsta amindoua numerele... ptr. a avea copii... bineinteles doar opinia mea.... si ma gindeam ce poate determina o femeie sa aiba copii la o virsta asa de avansata.? eu as gindi ca este cam egoista alegerea... avind 2 copii, stiu ce energie trebuie sa ai ca sa'i ingrijesti etc., etc., din alt punct de vedere as putea intelege ca a vrut asa de mult un copil toata viata ...... dar chiar asa de tirziu in viata. asumind ca totul merge bine si mai traieste sa vada copii majori......( niciunul din noi nu stim cind ne vine ceasul din urma???)

Voi dar ce credeti, despre asa ceva.... credeti ca riscurile asumate, justifica alegerea??? Vreau sa aud ce cred si alti oameni despre asa ceva, va multumesc anticipat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stirea pe larg o gasiti aici: http://www.evenimentulzilei.ro/divertismen...?news_id=175360

 

Am vazut si eu stirea acum vreo 2 saptamani la televizor.

Eu unul nu sunt de acord si nu inteleg cum de au fost de acord doctorii sa-i faca inseminarea.

La aceasta varsta o sarcina pune serios in pericol viata viitoarei mame.

Daca dorea asa mult un copil putea sa adopte unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca individa nu e chiar intreaga la cap si , mai ales, mi-e teama ca acei copii nu vor avea deloc o viata buna (asta daca nu cumva or sa aiba din nastere cine stie ce malformatii) ... Vorba aceea : NEAM PROST nu se scrie cu liniuta !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand te gandesti ca recordul e detinut de o mamica in varsta de 82 de anisori... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

minune, "neminune", mie mi se pare putin bolnava femeia aia! ce o sa faca bietii copii dupa ce ea o sa moara (probabil cand ei vor avea abia 10-15 ani max)? cine va avea grija de ei? sa nu mai pomenesc de posibilitatea ca viata lor sa ia o tenta de experiment stiintific, avand in vedere ca sunt adusi pe lume la o anumita varsta a mamei... nu se stie... sincer, mi-e mila de ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da si mie.... Stii care a fost prima intrebare care mi-a venit in cap cand am vazut-o: Cum o sa alapteze copii? Stiu ca exista lapte praf, dar la asta m-am gandit, r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista o varsta maxima pentru inseminare artificiala?

[snapbacca]25321[/snapbacca]

Legislatia noastra nu prevede o varsta maxima pentru inseminare. Exista un proiect de lege privitor la reproducerea umana asistata care impunea 50 ani ca limita de varsta dar acesta a fost retrimis Parlamentului de catre Ion Iliescu si,cum altfel, a ramas impotmolit acolo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×