Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Puteti sa-mi spuneti ce programe de editare video mai exista in afara de Adobe Premiere ?

As mai avea nevoie si de un convertor bun de format. Trebuie sa concertesc un fisier real media in mpeg sau avi si ce am gasit eu face ca sunetul sa fie decalat, si inca rau de tot.

Sau daca stiti cum pot sa import in Adobe Premiere fisiere .rm ar fi excelent. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sony Vegas folosit in studiouri de procesare video, ca si Adobe Premiere, sau Ulead Video Studio am inteles ca e foarte complex, avand multe functii, dar usor de manevrat.

 

Conversie file.rm:

Totusi, Adobe Premiere e un soft profesional, asa ca ar trebui sa-ti faca el conversia. Sa inteleg ca nu recunoaste formatul rm? Ai codecurile instalate full - proffesional?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conversie file.rm:

Totusi, Adobe Premiere e un soft profesional, asa ca ar trebui sa-ti faca el conversia. Sa inteleg ca nu recunoaste formatul rm? Ai codecurile instalate full - proffesional?

 

Daca-i dau sa-mi deschida un .rm zice ca nu cunoaste formatul.

Daca prin "Ai codecuri instalate" te referi la codecuri pt formatul .rm instalate pe sistem atunci am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

perosnal folosesc magix de f'o 2 ani si sunt super multumit, dar e adevarat ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare ciudat ca un soft profesional sa puna probleme.

 

Incearca o conversie cu ImTOO MPEG Encoder.

Multumesc, dar :focus: tot la fel face si asta.. sunetul decalat si frame-uri lipsa :o:

Asa de dubios este formatul asta real media ca nu reuseste nici un convertor sa-l citeasca cum trebuie sau nu sunt facute publice toate specificatiile despre format ?

Editat de MasterOfDisaster

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×