Sari la conținut
Forum Roportal
D@rkRav3n

Ce gandesc...si ce vor femeile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua tuturor.De cand lumea nu cred ca au existat prea multi barbati care sa intealeaga femeile, cu toate acestea vreau sa incerc sa le inteleg cat de cat inca de la o varsta relativ frageda :roll:. Ce mi sa-a intamplat recent prietena mea imi zice la un moment dat in mijlocul sap ca ii pare rau ca sambata trecuta a facut ce a facut si sa-a atasat de un tip si acum are sentimente fata de el. Nu inteleg...atat de usor isi schimba femeile sentimentele... daca un tip spune o fraza 'geniala" intr-o seara poate sa cucereasca o femeie? ...si dupa 1-2 zile alt tip cu o alta fraza poate sa cucereasca aceeasi fata? Daca da...fratilor eu ma dau batut :pee.In acest topic nu vreau sa se discute neaparat despre exemplul meu si as fi recunoscator daca ar intra fete si si-ar exprima opinia si ce vor de fapt de la un barbat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand Bine ai venit pe Roportal.

 

Nu stiu ce sa iti spun in legatura cu ce ai patit, depinde foarte mult de persoana peste care ai dat.

Nu o intelg pe ea ce a cautat sa se vada cu alt baiat odata ce era cu tine, asta este o fapta de neiertat.

In general, sau mai bine spus eu, nu vreau altceva de la partener sa ma trateze cu aceeasi moneda. Este cel mai corect. Odata ce eu ma port frumos, am pretentia sa ma trateze si el asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa apreciezi c-a fost sincera cu tine. Ai fi preferat sa mimeze ca e totul bine si peste ani sa afli ca n-a fost chiar asa?

Nu exista un raspuns comun. Nu poti spune ca femeile vor asta sau barbatii vor asta. Fiecare individ isi doreste ceva de la viata (sau asa ar fi de dorit sa fie). Poate ca nu va potriveati in diverse aspecte. Nu e de ajuns ca unul sa simta "potriveala" ci trebuie sa fie de ambele parti.

In general nu e numai unul de vina atunci cand se destrama o relatie, ci amandoi.

Sa stii ca exista si barbati care-si inseala femeile, asa cum exista si femei care-si inseala barbatii.

Nu e corect ca daca femeia cu care ai fost a gresit sa spui ca toate sunt asa, asa cum nu ar fi corect ca o femeie sa spuna ca toti barbatii sunt rai daca ea a patit-o.

Odata cu experienta pe care-o sa-o acumulezi o sa-ti dai seama unde gresesti si ce vrei tu de fapt de la femeia de langa tine.

E foarte complex subiectul, nu poate fi discutat batand de zor in taste :roll:

 

Oricum, atunci cand vei gasi femeia care sa te-nteleaga si pe care vei fi in stare sa-o intelegi vei sti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua tuturor.De cand lumea nu cred ca au existat prea multi barbati care sa intealeaga femeile, cu toate acestea vreau sa incerc  sa le inteleg cat de cat inca de la o varsta relativ frageda :). Ce mi sa-a intamplat recent prietena mea imi zice la un moment dat in mijlocul sap ca ii pare rau ca sambata trecuta a facut ce a facut si sa-a atasat de un tip si acum are sentimente fata de el. Nu inteleg...atat de usor isi schimba femeile sentimentele... daca un tip spune o fraza 'geniala" intr-o seara poate sa cucereasca o femeie? ...si dupa 1-2 zile alt tip cu o alta fraza poate sa cucereasca  aceeasi fata? Daca da...fratilor eu ma dau batut :pee.In acest topic nu vreau sa se discute neaparat despre exemplul meu si as fi recunoscator daca ar intra fete si si-ar exprima opinia si ce vor de fapt de la un barbat  .

 

Buna de@rcaRav3n, salutari si urari de bun venit si din partea mea.

Raspunsul meu se leaga de titlu - ceea ce gandesc si ceea ce vor femeile este unul si acelasi lucru. Care este ala - ei, asta cred ca va trebui sa descoperi singur :)

Pe de alta parte, nu cred ca numai cu o fraza poti agata o "tipa", sigur mai era ceva.

Si da, femeile au uneori un mod mai imprevizibil de a actiona fata de barbati. Gandeste-te care au fost rolurile de-a lungul timpului: barbatii plecau la vanatoare zile in sir, trebuiau sa gandeasca logic, rational sa.a.m.de., in timp ce femeile ramaneau acasa, cresteau copiii, trebuiau sa se suporte unele pe altele ( ::): ) si, cand domnul venea obosit de la vanatoare mai dorea sa fie si totul perfect... si ele trebuiau sa intuiasca acest lucru ::): .

Deci, chiar daca in timp lucrurile sa-au mai schimbat, pe undeva prin adancurile noastre, rolurile astea au ramas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, e ca nu merita atentia si suferinta ta fata respectiva oricat de rau ti-ar parea! Si da ar trebui sa apreciezi ca a fost sincera ](*,) cu tine :dee .

Dragostea perfecta exista! pacat ca nu tine mult.....se pierde in rutina. In schimb ceea ce dainuie este prietenia.

Eu am avut multe experiente frumoase care inevitabil au au ajuns la acelasi final mizerabil fiidca dragostea nu are viata lunga.....in absolut nici o relatie. Chestia nasoala ca barbatii in momentul in care cedeaza si accepta sa fie cu peroana neconditionat inevitabil sunt victime, si de obicei ei sufera cel mai mult (si asta din cauza obisnuitei cu persoana iubita)

Nu inteleg...atat de usor isi schimba femeile sentimentele...
...da :)...eu am renuntat de mult. Inainte de a intra intr-o relatie cauta-ti cale de iesire Cea mai importanta persoana esti tu si asta e tot ce conteaza....absolut nici o femeie nu merita i te dedici total! nu merita sa suferi dupa nimeni! trebuie sa te bucuri de viata ata cat dureaza.

Nu sunt misogin! aceleiasi teorie se poate aplica si barbatilor! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cam nasoala treaba. eu de ex. as fi facut chestia asta daca tu ma neglijai, sau ma plictiseam pur si simplu( nu mai aveam nica interesant de vb, ziua decurgea exact la fel ca ultima data,etc) sau vroiam sa schimb pentru. o seara partenerul. ori m/am indragostit. nu cred ca i/a cazut la picioare doar din 2 vb. baiatul acela chiar tre sa aiba ceva deosebit din moment ce a cucerit/o. nu mi/ai zis, sau n/am inteles eu, voi mai sunteti impreuna? rasp. si/ti mai spun apoi ce mai aveam de zis.ca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:? cum si a fost spus, femeia vrea un iubit ideal. Si nu-i neaparat sa fie superman. Crezi ca persoana care a atras atentia ei a facut ceva iesit din comun :?: nu cred. Nu-i neaparat sa intorci munti ca sa poti sa o intelegi si o impresionezi, necesarul: doar sa fii dulce, moale la timpul potrivit, delicat, sa stii sa o sustii in orice moment. E ceva complicat??? Ai incercat cumva sa o faci fericita? sa-i acorzi atentia cand avea ea nevoie? daca ea se simtea bine cu tine nu era sa mai caute ceva mai bun! Nu zic ca tu esti vinovat, nu! Sunt numarate cazuri care ar face femeia sa insele... cum ar fi si simpla curiozitate. In acest caz daca inca mai sunteti impreuna bucura-te :winca: te-a ales pe tine :) inseamna ca esti mai bun :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu toate acestea vreau sa incerc  sa le inteleg cat de cat inca de la o varsta relativ frageda :).
hehe. faina treaba. ai de invatat fratioare :) cel mai bine e sa-ti faci prieteni care filtreaza la greu si/sau au multe prietene in acelasi timp. daca reusesti sa intri in grup esti pe jumatate player.

 

ce trebuie sa tii minte este: "NEXT". si ai lasat-o pe fraera sa se duca cu un idiot, pentru ca nu stie ce pierde - pe tine.

daca esti confident ai tot ce-ti poti dori.

 

treci pe http://sosuave.com si apuca-te de citit - asta ca ultima varianta. .. site-ul este pentru americani... dar toate femeile sunt la fel. toti barbatii sunt la fel. tu trebuie sa te separi de "normal" si sa iesi in evidenta, cu confidenta.

 

toate cele bune.

 

 

Este cel mai corect.

 

hahahaha! ... nu-mi vin cuvintele in ro....

Cina a zis ca viata trebuie sa fie "corecta"!?. eu nu vreau sa fie "corecta", pentru ca nu mai ma pot folosi de prostia altora. am un avantaj. ai un avantaj. daca te folosesti, castigi.

... scuze... nu vreau sa fiu nepoliticos cu o domnisoara.

 

innocenta >> victima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"nu mi/ai zis, sau n/am inteles eu, voi mai sunteti impreuna? rasp. si/ti mai spun apoi ce mai aveam de zis.ca?" Dulcineea scuze ca nu m-am exprimat eu prea clar..oricum nu mai suntem impreuna de atunci. Oricum thcas tuturor pentru mesajele pe care le-ati scris si dupa cum zicea roRisc cel mai bine e sa ai un grup de prieteni mai...deschisi si mai curajosi si usor, usor devii si tu fara sa iti dai seama. Thcas again :) btw Craciun Fericit! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×