Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

De ce accepta fetele o relatie cu un barbat casatorit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar despre "el" nimic de rau?
Titlul topicului se referea la fete. Dacă vrei, deschide un topic cu tema: De ce ar accepta bărbaţii căsătoriţi o relaţie cu o fată. :yahoo: Mie Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cui bosorog nu iar conveni la 50 de ani o bucata buna de 18 ani?

Eşti plin de consideraţie faţă de fete / femei.

P.S. se scrie "i-ar conveni", dar poţi pronunţa "iar conveni", dacă vrei :yahoo:

Şi se spune "cărui" boşorog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa vedem ce ar impiedica femeile sa aiba relatii cu barbati casatoriti.

Sa vedeeeeem.....

 

1. Respectul pentru casatorie - etica -> ce tie nu-ti place altuia nu-i face

2. Insecuritatea relatiei - il imparti, sarbatori compromise, intalniri oficiale = singura

3. Mustrari de constiinta (ma rog!)

4. Complexul incompletului, al neautenticitatii (doar uneori, cand femeia se apropie de sorocul maritisului, altfel e suportabil)

5. Copii lui/ei (aproape tabu)

6. Lipsa perspectivei (nu toate vor sa-l divorteze si cu atat mai mult viitorul devine incert, blocat intr-o relatie fara finalitate, sau cu o finalitate dureroasa).

7. Suport financiar slab - am familie, cheltuieli, trebuie sa-mi dau fiul la scoala in Anglia.... si ma costa mult si Revelionul in Bahamas....

8. .. nu-mi mai trece nimic prin minte dar sigur imi scapa ceva, puneti voi

 

 

Si acum sa vedem ce le-ar putea face pe femei sa accepte relatii cu barbati casatoriti.

1. Sexul - d emulte ori extem de bun

2. Singuratatea (dar ramane forma desinguratate sociala, plus sarbatorile - foarte dureros, am vazut in filme cat de mult se sufera la faza asta...)

3. O caldura pe care, se spune, doar un barbat casatorit o are pentru ca - tot legenda - este obisnuit cu o femeie, cu sensibilitatile, intimitatile ei

4. Un barbat casatorit are rabdare - tot legenda?

5. Nu te poti casatori cu el pentru ca este deja casatorit - poate nu credeti dar uneori asta este considerat un MARE avantaj.

6. Libertate in relatie

7. Suport in problemele vietii - daca nu este pur sexuala - a se face legatura cu punctul urmator

8. Desi nimeni nu-si imagineaza, barbatii casatoriti au tendinta sa se implice mai mult emotional

9. Despartire mai putin complicata - stiai de la inceput ca nu putem ajunge prea departe, ai familie, trebuie sa mi-o fac si eu pe-a mea...

 

Dupa cum vedeti daca en straduim gasim por si contra la egalitate. Pe mine m-ar interesa sa aflu cum abordeaza situatia sotia unui astfel de barbat. Ma intereseaza ... dupa faza in care o injura pe intrusa. Strategia prin care ea face totul sa inteleaga, sa-si explice, sa salveze sau sa rezolve cat mai bine situatia. Ori sa o depaseasca. Mi se pare ca eroina noastra aceasta distinsa doamna poate fi.

Qusay

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel de simplu : pentru ca sunt niste porci . Scuzati-mi limbajul putin mai dur, dar asa este...

 

 

Ai trecut de perioada de pubertate? Cred ca nu, altfel ai avea mai multa experienta de viata si nu ai ridica atat de usor piatra!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivele:

Prostie, ignoranta, egoism, nepasare/lipsa de respect fata de ceilalti, si mentalitate de curva (excuse my french).

După părerea ta, a fi "moralist" e un lucru bun sau un lucru rău? Ai idee cum o să trateze Harald chestia asta? :focus: :ro:

 

Scopul unei dezbateri de idei e acela de a

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amantele au fost in toate timpurile.... Alte culturi chiar practica acest lucru, sotul are 1 sau 2 amante... o sotie acasa. Adulterul nu se judeca atat de aspru. Se considera un rau necesar !

 

harald! Sa nu imi judeci gramatica niciodata ! Este un avertisment ! :ro: :focus: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Razboi! La lupta viteji mei ! :focus:

 

:ro:

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×