Sari la conținut
Forum Roportal
Krissz

Salonul de cosmetica - proooblema mareee :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o problema....mie friiica sa merg la cosmetica pentru un tratament facial,am fost 1data si asa m-a aranjat "draguta" de cosmeticiana...eram plina de buline si puncte rosii pe fata!!imi era rusine sa ies!!si chiar as avea nevoie de un tratament.....pt punctele negre!!!!!!ce sa fac????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema....mie friiica sa merg la cosmetica pentru un tratament facial,am fost 1data si asa m-a aranjat "draguta" de cosmeticiana...eram plina de buline si puncte rosii pe fata!!imi era rusine sa ies!!si chiar as avea nevoie de un tratament.....pt punctele negre!!!!!!ce sa fac????

Punctele negre le poti rezolva cu o crema abraziva pt fata si cu o masca pelling.

Eu una nu m-as lasa niciodata pe mana cosmeticienelor, igiena in saloane lasa de dorit, apelez la ele doar sa ma epilez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Punctele negre le poti rezolva cu o crema abraziva pt fata si cu o masca pelling.

Eu una nu m-as lasa niciodata pe mana cosmeticienelor, igiena in saloane lasa de dorit, apelez la ele doar sa ma epilez.

 

 

doar atat??? eu folosesc creme abrazive...eh nu pot spune ca cu regularitate....dar nah...si nimic!!parca tot mai multe sunt!! ai u o crema abraziva care iti foloseste si o masca???

ms de raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-au aparut buline si puncte rosii in urma tratamentului aplicat, mai mult ca sigur esti alergica la produsele respective. Eu asa am patit cu produsele din gama Nivea, cele nemtesti. Nu e cazul sa te panichezi ci doar sa cauti ceva care se potriveste tenului tau. Uneori poate fi foarte greu, dar incearca. Si afla neaparat marca produselor folosite de acea cosmeticiana pentru a stii ce anume nu trebuie sa folosesti. Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar atat??? eu folosesc creme abrazive...eh nu pot spune ca cu regularitate....dar nah...si nimic!!parca tot mai multe sunt!! ai u o crema abraziva care iti foloseste si o masca???

ms de raspuns!

Daca tu esti cea din avatar nu mi se pare sa ai vreo problema cu tenul.

E bine sa nu folosesti cremele abrazive in exces. Daca imi dai un id de messanger iti povestesc mai multe :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost odata la un salon de cosmetica pentru un tratament facial si am zis ca nu ma mai duc in viata mea. nu numai ca imi era rusine sa ies din cauza ca aveam numai semne pe fata dar cosmeticiana a avut grija sa imi dea pe fata cu tot felul de pomezi care de care mai uleioase :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu sant mai norocoasa din fire si nimeresc numai pe maini bune.O singura data am patit-o cu o idioata de cosmeticiana care mi-a picat ceara pe spranceana dreapta si a zis ca se mai intampla.Pana am refacut cu o alta cosmeticiana ce a stricat ea,a durat destul de mult insa s-a meritat.In tara aveam o cosmeticiana tanara si super buna unde ma duceam fara pic de frica sau jena la epilatul inghinal total,dar din pacate tipa a plecat in America.Cea care i-a luat locul este un pic mai in varsta insa sant foarte multumita de serviciile ei.Tot cu frica am fost si eu prima oara sa imi scot punctele negre.Mai intai de toate mi-a facut aburi insa nu cu apa de la robinet,dupa aburi si-a infasurat degetele in tifon steril si asa mi-a scos punctele(nu a fost nevoie de penseta sau ac).Mi-a facut cateva teste sa vada daca sant alergica la anumite produse de cosmetica dupa care a urmat gomajul si inca ceva cu un aparat care pisca putin.Mi-a spus ce masti sa imi prepar eu singura acasa si ideal ar fi sa scot punctele din 2 in 2 saptamani.Depinde dupa bugetul fiecaruia,insa la cat de putin am platit as putea sa ma duc din 3 in 3 zile.Numai tin minte exact cat a costat asta insa stiu ca totalul la manechiura,pedichiura,pensat si tratament de curatare la cosmetica a costat cca 40 de lei noi.Eu zic sa lasati frica deoparte si sa gasiti o cosmeticiana buna si veti vedea schimbarea.Numai bine va doresc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema....mie friiica sa merg la cosmetica pentru un tratament facial,am fost 1data si asa m-a aranjat "draguta" de cosmeticiana...eram plina de buline si puncte rosii pe fata!!imi era rusine sa ies!!si chiar as avea nevoie de un tratament.....pt punctele negre!!!!!!ce sa fac????

 

pot sa -ti recomand un gel purificator de la jeunesse,o masca de fata cu argila marina,tot de la jeunesse.

si nu vei mai ajunge la cosmetica.

ce varsta ai?

pentru mai multe amanunte contacteaza peronet_br@yahoo.ca cu sub jeunesse

si localitatea

GEL PURIFICATOR

Gel spuma, curate si purifica in adancime, fara a usca pielea. Contine o combinatie variata de ingredienti de hidratare, Hamamelis, minerale care protejeaza pielea impotriva agentilor dautnatori din aer si o mare cantitate de elemente calmante. Pielea capata un aspect matasos si proaspat.

 

MASCA DE FATA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peronet,pana nu se duce la o cosmeticiana sa afle ce tip de ten are,asta dupa ce face anumite teste,degeaba recomandam noi produsele ce le folosim.Nu se potrivesc tuturor tipurilor de ten,chiar daca pt tine de ex sant cele mai bune produse intalnite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost o singura data la cosmeticiana. si, pe langa degetele invelite in tifon, a folosit un instrument care scotea punctele negre fara durere si cu mai putina roseata dupa. si era un banal bat din metal, cu o gaura in capat. poate stiu si alte fete despre ce vorbesc :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×