Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

Hai la trasul cu urechea !

Postări Recomandate

deschid topicul asta pt ca mi se intampla destul de des sa aud felurite conversatii in mijloacele de transport in comun, fel de fel de ciudatenii si curiozitati

 

in seara asta de ex: o doamna povestea alteia cat de intrigata a fost sa vada cu ceva vreme in urama doi tineri care se "lingeau" ( este exact expresia d-nei :doh: - daca nu-i potrivita taiati d-lor admini :spiteful: ) de mama focului laga ea... fapt care a nemultumit-o si s-a simtit nevoita sa le atraga atentia asupra gestului nerusinat pe care il savarseau ... si bineinteles ca discutia dintre cele doua dame a degenerat in eterna poveste: " pe vremea mea, doamna draga, lucrurile stateau altfel... "

Editat de jojodor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

looool...apropo de asta(sory ca sunt of-topic)..eram azi in clasa si doi colegi de-ai meise sarutau de mare zor si intra doamna diriginta(o femeie dusa rau cu capu si cu niste fixatii.. :spiteful: ) si incepe saraca:"Nesimtitilor!va lingeti in public...un arut e intim..mi se pare dezgustator sarutul in public..si bla bla bla"..sorry da mi-am adus aminte..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cainii si-o trag in public , de ce nimeni nu le atrage atentia? :doh:

 

cat despre sarutul (linsul) in public , e deja poveste veche :)

 

doar niste frustrate pensionare nu vor privi cu ochi frumosi :crazy:, si de ce ? ca ele nu pot sa faca la fel :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- cum dom`le sa ma dau EU la o parte ? da de ce ?

- pai fa-mi loc sa cobor la statia urmatoare !

- da de ce ? ce ? nu poti cobora la usa cealalta?

 

conversatie intr-un trolebuz plin ochi de calatori !

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda.. Cea mai tampita faza. Urc in autobuz, nu foarte plin. la urmatoarea statie mai urca cateva persoane, un plod simpatic cedeaza locul unei femei, care ( :flowers: ) se ia de el, ca si-asa este aglomerat, nu trebuia, si mai ales are ghiozdanul ala in spate ("un fenomen de-acum" :tease: ) Deranjeaza oamenii.. La care alta si mai desteapta il trimitea in spatele autobelului. Nici nu stiu cum m-am abtinut sa nu le fac tembele... Va dati seamea ce idei le inoculeaza bietilor copii.. "stai pe scaun, nu sta pe scaun.. nu te mai aseza deloc chiar.. si stai si undeva sa nu te vedem... "

 

 

Alta data, tot o baba ofensata de vocabularul unui copil ii spune ca nu are respect, dupa care, ii zice "kkt cu ochi" .. rasu-plansu..

 

Mai sunt.......dar incep sa ma enervez si poste atat pt azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In autobuz...un grup de 3 fete la circa 15-17 ani. Discutau de o alta cunostinta prietena de a lor..."Cum draga sa iubesti la 15 ani un tip de 30? Ala deja e terminat...." :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram odata intr-un autobuz, ma intorceam de la munca cu gandul la tigrii mei de acasa (3 ani si 7 luni both)

Si alaturi era o mamica tanara cu un bebel cam de varsta alor mei. Si bietul copil se uita pe geam si avea intrebari, ca la varsta asta, na!

si conversatia decurgea ceva de genul:

-Mami, ce..

-TAAACI!

-Mami, da' stai...

-Taaci am spus!

-Mami, da' stii, uite..

-Mai, am spus sa taci ca daca nu te pocnesc..

Si tot asa pana am coborat eu..m-am uitat la expresia fetei mamei...nervoasa, obosita.. Am ramas cu un gust amar..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in maxi-taxi..eu in fata langa sofer, 2 pustoaica in spate in picioare...

"fata cunosti numarul asta cu 6209 la coada?

nu...

cine o fi ca imi da bip...auzi fata eu il sun..

<alo..da cine esti tu...alo...> se inchide tel

nu stiu fata cine era cine "da nu ma cunosti?"..fata eu il mai sun o data

<alo...aha..da ma o sa il aduc...> se inchide tel

stii fata cine era..era <...> ce tupeu are sa ma puna sa il sun sa ii duc oracolu..."

 

si coboara amandoua la semafor..2 pustoaice nici macat cat usa..radea soferu si cu prietenul lui de ele... off

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×