Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Htenesa

Free Hugs

Rate this topic

Recommended Posts

Am dat peste linkul asta: http://upbeatbrain.com/can-we-hug-our-way-to-happiness

Si mai vazusem si pe la noi fete pe strada cu pancarda cu "free hugs". Ce credeti ? Ajuta asa ceva ? Pe mine m-ar lasa indiferenta imbratisarea de la o necunoscuta pe strada, daca asta ar fi totul. Ce rost are o imbratisare daca in spatele ei nu se afla oarece sentimente, de preferat sentimente de iubire ?

Te bucuri si tu de strangerea la pieptul ei, atat. Macar atat.

• Upvote 2

Am dat peste linkul asta: http://upbeatbrain.com/can-we-hug-our-way-to-happiness

Si mai vazusem si pe la noi fete pe strada cu pancarda cu "free hugs". Ce credeti ? Ajuta asa ceva ? Pe mine m-ar lasa indiferenta imbratisarea de la o necunoscuta pe strada, daca asta ar fi totul. Ce rost are o imbratisare daca in spatele ei nu se afla oarece sentimente, de preferat sentimente de iubire ?

Eu fac aceasta campanie in fiecare an ;) (desi eu nu iau parte la imbratisari), insa nu vad ca fiind prilej de agatat.

Am auzit de Free Hugs, am vazut pe youtube sau la tv, dar intotdeauna erau stiri din strainatate.

Exista in Romania asa ceva ?

Ce rost are o imbratisare?

Se transmite energie pozitiva de la o persoana la alta ... de multe ori e nevoie de acea "relatie" umana prin care vreau sa spun ca foarte multi nici mana n-au dat cu nimeni in decade, iar acel hug, contact cu o persoana inseamna foarte mult.

E un punct de unde incepe o vindecare.

Edited by The Unknown
  • Upvote 5

De ce inseamna mult daca aia e o persoana necunoscuta ? La fel de bine ma pot duce sa imbratisez un copac.

Am auzit de Free Hugs, am vazut pe youtube sau la tv, dar intotdeauna erau stiri din strainatate.

Exista in Romania asa ceva ?

Eu am vazut in Iasi.

Edited by Souls Destroyer

Ce rost are o imbratisare daca in spatele ei nu se afla oarece sentimente, de preferat sentimente de iubire ?

Recunoastere.

Confirmarea ca existi.

• Upvote 2

aha, Bucuresti, Iasi - deci sunt si pe la noi!

Mi se pare o chestie buna! Cred ca e o diferenta intre un copac si un om, pana la urma poate fi distractiv si un pic de culoare in gri-ul oraselor noastre! Nu stiu cat efect pozitiv are ( psihologic, vorbind !) dar e ok ca idee.