Sari la conținut
Forum Roportal
0sh0

Daca Grecia este platita de Germania cu despagubirile pentru razboiul hitlerist, ce repercursiuni va avea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In momentul in care am realizat cu totii ca razboaiele produc bani mai intai de toate pentru masonerie si realii sefi de state. Ce se intampla daca Germania plateste acesti bani Greciei?

 

Ce repercursiuni va avea acest act? Si cel mai important...au dreptate grecii sa ceara acesti bani, toate celelalte tari care au suferit si Germania s-a putut sustine economic atat de bine incat sa si evolueze atat de mult?

 

Nu este adevarat ca se creaza un dezechilibru si ca pana la urma sistemul nostru si oamenii care ne conduc ne influenteaza in mod direct?! De ce? Pai sa ne gandim, daca eu fac o munca si plata acestei munci nu este rasplatita cum se cuvine, imi dispare motivatia si chiar daca fac ce mi-am dorit, nu am destui bani. Solutia, fac altceva pentru ca am nevoie de bani. Facand altceva, am bani, dar nu mai am entuziasm, nu mai sunt fericit. Nu mai sunt fericit, ei bine, aici e mai grav, starea de fericire e una, stresul e antonimul, asta cauzeaza boli, bolile au nevoie de leac si tot asa...

 

Se impute pestele de la cap? Sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care am realizat cu totii ca razboaiele produc bani mai intai de toate pentru masonerie si realii sefi de state.

 

Razboaiele produc bani pentru fabricantii de armament si pentru marii bancheri ai lumii, care investesc in aceste razboaie. Nu toti sunt masoni, exista si diverse alte organizatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Germania nu da bani Greciei cu imprumut. O cumpara.Insulele grecesti sunt o mina de aur pt. TUI (cel mai mare turoperator in turism).

Editat de InPing
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca voi aveti impresia ( din titlul topicului) ca, Romania ar avea deficit din urma razboaielor, va inselati amarnic.

Romanii au deficit oriunde( mai ales intelectual) si daca sunt 100 ani de pace mondiala.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca voi aveti impresia ( din titlul topicului) ca, Romania ar avea deficit din urma razboaielor, va inselati amarnic.

Romanii au deficit oriunde( mai ales intelectual) si daca sunt 100 ani de pace mondiala.

 

Da, romanii au deficit oriunde, inclusiv in domeniul asumarea responsabilitatii, deci e normal sa dam vina pe Hitler, Stalin, Rasputin, Codex Alimentarium, Voldemort si Moise pentru tot ce merge rau.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

deci e normal sa dam vina pe Hitler, Stalin, Rasputin, Codex Alimentarium, Voldemort si Moise pentru tot ce merge rau.

 

Asta-i al mai mare vinovat.

Si stiu ce spun.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am facut noi pe data de 23 august 1944, s-a numit tradare.

 

Da si din aceasta cauza nu am avut statut nici de tara invinsa, pentru a beneficia de o bucatica din planul Marshall si nici de tara invingatoare pentru a beneficia de alte lucruri, asa ca am beneficiat din plin de

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cel de-al II_lea razboi mondial s-a specificat in tratatul de pace ca grecii nu doresc despagubiri de razboi, dar acum joaca tare...arputea totusi sa ceara de la persi despagubiri pentru razboaiele din antichitate.. :crazy: Si referitor la intrebarea topicului...nu va avea nici o repercursiune pentru ca Germania nu va plati.

Editat de Kahila
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect Kahila.Grecii au impresia ca pot prosti Germania.Sunt in rahat pana in gat iar rabdarea nemtilor are limite.Grecii au de ales: insulele la mezat si cedarea de suveranitate financiara pana trec de criza sau sunt lasati sa se descurce singuri.O Grecie in care se intra cu pasaportul si viza,unde trebuie sa schimbi euro in drahme iar saracia va creste infractionalitatea, cu o conducere politica care se va schimba in stil latino-american si indignati furiosi pe strazi, nu va mai fi atractiva turistic si atunci sa-i vad pe greci daca pot manca nisip ,piatra si molotoave?!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×