Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Aici gasiti numarul de telefon al lui Gigi Becali !

Postări Recomandate

... sau adresa de e-mail a lui Silviu Prigoana. Ori de ce nu, chiar declaratiile de dragoste ale lui Irinel catre viitoarea lui nepoata , pardon sotie (sic!) . Titlul acestui topic este cel care i-a atras pe multi sa il citeasca, sunt sigur de acest lucru. Este incredibil cum, intr-o Romanie ce se vrea pregatita de aderarea la UE se gasesc atat de multi romani care inca isi mai pun sperantele in "donatiile" acestor doi mari salvatori ai neamului , Becali & Prigoana . Aparitiile televizate ale acestora atrag ca un magnet zeci, sau poate chiar sute de mesaje, concepute simplist sau chiar inteligent, din partea telecersetorilor. "Suntem o familie de intelectuali, dorim sa cumparam o casa , mai avem nevoie de doar 20 000 de euro. Domnule Becali, va rog sa ne ajutati !" ; "sunt cel mai adevarat stelist din Romania, as dori numarul dvs de telefon domnule Becali, pentru a va cere un sprijin" ; "As dori sa lucrez toata viata pentru dumneavoastra domnule Prigoana, sunt bun la orice, ajutati-ma" ; " Am 3 copii bolnavi , va rog oferiti-mi o suma de bani, oricat de mica ar fi ea" - Si cate si mai cate ! Ma intrebam mai demult, in blogul personal, daca nu cumva romanii au devenit o natie de milogi. Daca nu cumva multi dintre noi si-au pierdut mandria de OM . Iar atitudinea multor romani in "fata" oamenilor cu averi considerabile ma face sa imi intaresc aceasta convingere.

 

Pe de alta parte, romanii cauta zilnic pe google acesti termeni : "numar telefon Gigi Becali" , "numar telefon/adresa e-mail Silviu Prigoana" . Este motivul pentru care si acest topic va fi vizualizat, foarte probabil , de multe ori .

 

De ce unii spera in asemenea ajutoare ? Sa fie oare nivelul saraciei atat de ridicat incat multi sa vada in acesti doi oameni singura sansa de salvare ? Cati dintre cei care trimit asemenea mesaje la tv au nevoie cu adevarat de sprijin sau sunt doar simpli impostori ? Si oare , am ajuns intr-adevar , sa fim o ... natie de milogi ?

 

Astept cu interes ideile si comentariile voastre pe marginea acestui subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... sau adresa de e-mail a lui Silviu Prigoana. Ori de ce nu, chiar declaratiile de dragoste ale lui Irinel catre viitoarea lui nepoata , pardon sotie (sic!) . Titlul acestui topic este cel care i-a atras pe multi sa il citeasca, sunt sigur de acest lucru. Este incredibil cum, intr-o Romanie ce se vrea pregatita de aderarea la UE se gasesc atat de multi romani care inca isi mai pun sperantele in "donatiile" acestor doi mari salvatori ai neamului , Becali & Prigoana . Aparitiile televizate ale acestora atrag ca un magnet zeci, sau poate chiar sute de mesaje, concepute simplist sau chiar inteligent, din partea telecersetorilor. "Suntem o familie de intelectuali, dorim sa cumparam o casa , mai avem nevoie de doar 20 000 de euro. Domnule Becali, va rog sa ne ajutati !" ; "sunt cel mai adevarat stelist din Romania, as dori numarul dvs de telefon domnule Becali, pentru a va cere un sprijin" ; "As dori sa lucrez toata viata pentru dumneavoastra domnule Prigoana, sunt bun la orice, ajutati-ma" ; " Am 3 copii bolnavi , va rog oferiti-mi o suma de bani, oricat de mica ar fi ea" - Si cate si mai cate ! Ma intrebam mai demult, in blogul personal, daca nu cumva romanii au devenit o natie de milogi. Daca nu cumva multi dintre noi si-au pierdut mandria de OM . Iar atitudinea multor romani in "fata" oamenilor cu averi considerabile ma face sa imi intaresc aceasta convingere.

 

Pe de alta parte, romanii cauta zilnic pe google acesti termeni : "numar telefon Gigi Becali" , "numar telefon/adresa e-mail Silviu Prigoana" . Este motivul pentru care si acest topic va fi vizualizat, foarte probabil , de multe ori .

 

De ce unii spera in asemenea ajutoare ? Sa fie oare nivelul saraciei atat de ridicat incat multi sa vada in acesti doi oameni singura sansa de salvare ? Cati dintre cei care trimit asemenea mesaje la tv au nevoie cu adevarat de sprijin sau sunt doar simpli impostori ? Si oare , am ajuns intr-adevar , sa fim o ... natie de milogi ?

 

Astept cu interes ideile si comentariile voastre pe marginea acestui subiect.

Din pacate rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai degraba romanii cauta cu mult "interes" aceste date numai din simpla curiozitate. Sa fim seriosi, cu ce l-ar ajuta pe unul sarac numarul lui Adrian Nastase?ca oricum stie ca nu prea are sanse sa-i fie ascultata "ruga".

Spunea-i Catalin ca oamenii cauta zilnic pe google astfel de informatii...dar cine sunt acesti oameni?sunt cei peste care tehnologia si-a pus cuvantul..adica,persoane inculte. Ma refer ca pentru ei telefonul mobil a fost inventat doar pentru a se distra pe seama altora

Eu am intrat pe topic din curiozitate...si multi intra tot din acest motiv, dar sincer nu vad la ce m-ar putea ajuta!

Editat de artemisadida

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce crezi tu ca am avea noi de discutat cu un monument de incultura ca nen'tu Gigi Becali????

Poate sa-l sune cei cu care a pascut oile pina in 1989 sau milogii care spera sa ia bani de la el.

Ala e o rusine pentru Romania.

Daca astfel de oameni conduc societatea romana de azi si ne arunca ostentativ cu banii lor in fatza ce sa ne mai miram ca a ajuns tzara aia in halul in care e???

De mirare ar fi cum a fost posibil ca o buna parte din venitul national sa ajunga pe mina la oameni de acest gen??

Nu ne-om vinde noi tzara dar uite ca au luat-o altzii degeaba........

Halal!

Editat de Doruletz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce crezi tu ca am avea noi de discutat cu un monument de incultura ca nen'tu Gigi Becali????

Poate sa-l sune cei cu care a pascut oile pina in 1989 sau milogii care spera sa ia bani de la el.

Ala e o rusine pentru Romania.

Daca astfel de oameni conduc societatea romana de azi si ne arunca ostentativ cu banii lor in fatza ce sa ne mai miram ca a ajuns tzara aia in halul in care e???

De mirare ar fi cum a fost posibil ca o buna parte din venitul national sa ajunga pe mina la oameni de acest gen??

Nu ne-om vinde noi tzara dar uite ca au luat-o altzii degeaba........

Halal!

Te pot contrazice?

E intr-adevar un monument de incultura, dar macar a facut ceva pt romani cu banii furati, ar trebui sa le urmeze exemplul si alti "furaciosi"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te pot contrazice?

E intr-adevar un monument de incultura, dar macar a facut ceva pt romani cu banii furati, ar trebui sa le urmeze exemplul si alti "furaciosi"

 

Mirelut, ai mare dreptate. A făcut multe pentru destulă lume. Păcat este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,si cine suntem noi sa'l judecam,bine ca cu toata incultura lui a avut destula minte,sa ajunga unde este acum!!!

asa..incultura,as vrea si eu :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da de unde, nu a facut nimic, ca desi are bani, tot incultul incultilor va ramane. :doh:

A facut sute de locuinte sinistratilor la noi in Vrancea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,si cine suntem noi sa'l judecam,bine ca cu toata incultura lui a avut destula minte,sa ajunga unde este acum!!!

asa..incultura,as vrea si eu :doh:

Andradada, ideea era ca a ajuns tzara aia sa fie condusa numai de oameni de genul lui Becali, care au singurul merit ca au avut de la bun inceput obrazul gros, buzunarul larg si crazy glue pe degete. Adica au furat pe rupte ce, cit si de unde au putut.

Acum vin si se dau mari cu banii, masinile si figurile lor, dar nu sunt siguri ce face apa la 100 de grade Celsius desi parca isi amintesc vag din scoala generala ca la 90 de grade ar face unghi drept.

Faptul ca au dat sau nu din ce au furat si la cei sarmani e o problema de optica, discurs electoral si populism. foarte discutabil si total neconcludent.

Poti sa construiesti o mie de biserici daca ai bani, dar pacatele nu ti se streg doar ptr acest "merit".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×