Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
spider

cati dintre voi se simt norocosi? cat e munca si cat noroc?

Recommended Posts

Auzim intruna exclamatii de genul: "Ce noroc ai avut!" sau... vorba aia..."prost sa fii noroc sa ai" Va considerati norocosi sau sunteti de parere ca tot ce ati realizat e munca suta la suta?

In viata este nevoie si de noroc.

Cred ca munca este importanta in proportie de 90% dar restul de 10% depinde de sansa fiecaruia.

Subscriu si eu la cele spuse de ''inginerul sef'';NOROCUL SI-la FACE OMUL CU MANA LUI,asta daca nu-i lenes!

Daca nu depui efort nu realizezi nimic.Nu e bine in viata sa te bazezi doar pe noroc pentru ca poti pierde.Succesul sta in munca,talent si o doza mica de noroc:))

pana la urma, daca esti om bun, norocul vine de la sine! daca te strofoci: "eu trebuie sa am noroc, trebuie!", sau mai rau: "lasa ca eu am noroc! ma ocolesc necazurile!" atunci normal ca nu-la ai (de fapt). lasa-la sa vina de la sine, sau mai bine fa tu totul bine, ca sa nu mai ai nevoie de noroc!!!

nu stiu cat de norocoasa sunt ... adevarul e ca sunt cam lenesa si cam lejera uneori ... sper si eu ca altii sa am noroc si sa pot sa ma zbat sa reusesc

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this