Sari la conținut
Forum Roportal
xLolita

Here I go again

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci... Dupa cum stiti am 17 ani si asta e varsta la care problemele de dragoste sunt in floare... De-a lungul timpului am avut mai multe relatii, una mai buna ca alta, mi s-a parut ca-mi place tipul, v-am mai cerut ajutorul etc... Si mereu m-am intors la prima relatie... Care defapt nu a fost neaparat o relatie... Am stat o saptamana cu el, ca si cuplu, dupa care ne-am despartit oficial... Neoficial eu inca il iubeam, ca si acum de altfel... Am avut "prima noapte cu el", la 15 ani jumate, desi nu eram intr-o relatie cu el... Dupa care am luat-o razna... Am avut o relatie cu colegul lui de camera [fara sa se intample nimic fizic... if you know what I mean], el s-a bagat, mi-a distrus relatia, m-a santajat emotional sa o fac din nou cu el... M-am enervat si am intrat intr-o aventura mai putin ok cu un prieten de-al lui... S-a terminat, tot din cauza lui... Sa-i spunem A... Eu inca il iubeam... El nu-mi raspundea la mesaje, nu-mi zicea nimic, prietenilor le zicea ca sunt doar o tipa care il streseaza s-o f**a... Am aflat lucrul asta si m-am gandit ca ar fi ok sa ii fac si eu lui zile fripte, facandu-l pe fratele lui sa ma placa... Si am reusit... [ Da, telenovela de prost gust]... Si aici a intervenit... Timpul a trecut, el a plecat la facultate, si mereu cand voia sex ma suna... Eu, iubindu-l si sperand ca se va intoarce, nu am zis niciodata nu... Cum niciodata nu l-am cautat pentru sex... Eu tot ce-am vrut a fost sa ma accepte si sa vorbeasca cu mine... M-a fortat sa fac lucruri pe care nu voiam sa le fac, nu eram pregatita pt ele, dar am trecut peste... pentru ca il iubesc sincer, si il accept asa cum e... Si violent, si ignorant si arogant si tot...

Acum un an am zis ca nu mai pot, si am inceput o alta relatie... A mers totul ok, pana a aflat ca am alta relatie, in care... din nou, a intervenit... A venit la mine, am vorbit cu el normal cateva zile, dupa care a reaparut motivul sexului... Din nou i-am cedat... Si m-am despartit de acel baiat pentru el... Pentru ca inca il iubeam...

Acum 6 luni exact acelasi lucru s-a intamplat... Aveam o alta relatie super ok... El din nou a reaparut...

Am fost plecata la Alba Iulia toata vara, ne-am intalnit cand m-am intors, el iar a vrut sex... Iar am facut cum a vrut el... Dar de data asta reusisem sa ma apropii de el... Incepea sa-mi spuna lucruri... Doar ca n-a fost de ajuns... intr-o noapte chiar aveam nevoie sa-mi fie prieten... sa vorbeasca cu mine... Si nu mi-a raspuns la mesaje, nu mi-a raspuns la telefon si a 2a zi cand am iesit cu prietenii m-a ignorat total...

Nu sunt genul de fata careia ii cad pantalonii in fata primului tip dornic de asa ceva, defapt el e aproape singurul cu care am facut asa ceva... Dar el nici macar asta nu crede... Imi spune ca daca am facut asta de atatea ori cu el, e imposibil sa nu mai fi fost si altii... El nu intelege cat de mult il iubesc... Si nu intelege ca pentru el am facut absolut orice...

Acum, ma gandeam ca daca s-a intamplat de atatea ori, si acelasi rezultat... Se va mai intampla inca o data, cum credeti ca ar trebui sa reactionez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a fortat sa fac lucruri pe care nu voiam sa le fac

Se va mai intampla inca o data, cum credeti ca ar trebui sa reactionez?

 

Numele de Lolita nu prea iti lasa optiuni...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i cedezi, normal, mai intrebi? Tu nu vezi ce fascinant e, ce mult iti place sa te chinui? Ce poate fi mai frumos la varsta asta, decat sa te omori plangand pentru un idio barbat? (probabil singurul din lume, din moment ce accepti astfel de tratament). Eu zic sa-ti accepti soarta si sa suferi ca un caine, va veni o zi in care lui i se vor deschide ochii, va veni in genunchi la usa ta, cu un buchet mare de trandafiri rosii si cu un inel cu diamantul cat oul de prepelita, si te va cere de nevasta!

Editat de Amarena
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca el nu e intotdeauna un bou nesimtit... Are si parti bune si sunt momente in care ne intelegem bine... Doar ca el nu vrea sa fie asa tot timpul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pierzi tipi misto pt un bou

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu vei obtine alte rezultate decat daca vei proceda altfel decat pana acum. (E o parafraza dupa cineva destept)

 

 

Pune-i cruce, mama! Una mare de tot.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea te rog nu mai sta fixată pe ideea ca prima relaţie e şi ultima, după câte îmi dau seama tu faci asta în speranţa că într-o zi se va întoarce la tine şi veţi fi împreună... Că toate vor fi bune şi frumoase.

 

Greşit faci! El te consideră un obiect, o chestie care-i satisface lui plăcerile când are nevoie, o cârpă pe care-şi şterge picioarele după care o aruncă.

 

Te rog să îl uiţi, să treci peste... Încearcă să-ţi deschizi inima unui alt tip, cu totul... Şi uită de nesimţitul ăsta. E doar un nesimţit care nu te merită.

 

Data viitoare când încearcă să dea de tine... Ignoră-l şi tu. Nu e nevoie să-l insulţi sau să-i reproşezi chestii... Ignoranţa doare mai tare decât dacă îi zici ceva; pentru că a-i "reproşa" ceva cuiva înseamnă că te-ai gândit la acea persoană şi la lucrurile pe care vrei să i le spui, pe când dacă îl ignori înseamnă că nu te mai interesează persoana lui şi nu te mai gândeşti la el. Ai să vezi reacţia... flowers1.gif

Editat de Lady Kapa
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el e un bou deghizat. acum ai priceput?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 17 ani ... De-a lungul timpului am avut mai multe relatii ...

 

Oare cand au inceput aceste ere geologice "de-a lungul" carora ai avut mai multi barbati???

Da' la scoala nu umbli??? de liceu vorbesc :crazy: daca de la 15 ani doar la "f**t" iti sta mintea??? vorba ta!!! Pai ala cu facultate nu te vrea decat de sex obiect daca n-ai si tu educatie, n-ai stiut??? deja am reusit sa-ti citesc plangerea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×